/Mladosti ni Torpedo ne može ništa, Olimpija je prati! ZAKLJUČENO JE 20. KOLO OSJEČKO BARANJSKE 1. ŽNL
1

Danas je odigrano i preostalih 6 utakmica 20. kola Osječko baranjske 1. ŽNL koje su bile standardno vrlo zanimljive.

TORPEDO – MLADOST 0:3

U velikom ligaškom, ali i lokalnom derbiju nogometaši Mladosti nastavili su svoj pobjednički niz. Barišić hattrickom osigurao Mladosti visoku pobjedu, a precizan je bio u 28. minuti, 52. te u 76. iz kaznenog udarca.

– Kao što smo očekivali prvo poluvrijeme je proteklo u čvrstoj igri na sredini terena, Mladost koristi svoju priliku mi ne koristimo. Drugo poluvrijeme potpuna nadmoć gostiju u dva navrata griješimo i primamo gol. Čestitam Mladosti! – izjava je Branimira Ivande, trenera Torpeda.

– Čestitke mojim momcima na sjajnoj predstavi, odličnoj utakmici i potpuno zasluženoj pobjedi u Kuševcu. Cijeli smo se tjedan pripremali za derbi, znali smo da će biti jako teško, ali moji su momci odigrali savršeno i slavili. Od prve smo minute zagospodarili terenom, pametno igrali, polako nabijali tempo i na vrijeme zabili golove. Torpedu želim puno sreće u nastavku prvenstva, a mi idemo proslaviti i što bolje se pripremiti za sljedeće kolo. – riječi su Ivana Denića, trenera Mladosti.

tm

SLAVONIJA – OLIMPIJA 0:2

U Punitovcima ogled dvije momčadi iz gornjeg dijela prvenstvene ljestvice u kojem je Olimpija slavila sa rezultatom 0:2. U drugom poluvremenu postignuta su oba pogotka, a strijelci su bili Vidović u 79. minuti te Mijatović u 88. minuti.

– Čestitke gostima na zasluženoj pobjedi, pobijeda u svim segmentima nogometne igre. Hvala na fer i korektnoj igri. Sudci su odradili svoj dio posla. – kazao nam je Goran Uzelac, trener Slavonije.

– Odigrali smo odličnu utakmicu i dominirali 90. minuta. Domaćini su bili korektna ekipa, mogao se igrati nogomet. Sudci su bili odlični, čestitke protivnicima. Mi nastavljamo svojim nizom. – mišljenje je Mire Samardžića, trenera gostiju.

so

METALAC – TOMISLAV 2:1

Nakon što su u prošlom kolu odradili samo 20ak minuta, ovoga puta Metalci su izgurali svih 90 minuta. Tomislav danas odigrao utakmicu sa 9 igrača. U 38. minuti Nikšić pogađa za vodstvo Tomislava, a minutu nakon njega izjednačuje Bekavac. U drugom poluvremenu za konačni rezultat 2:1 u 54. minuti Bekavac je opet precizan.

– Nakon promjene vremena, teško naviknuti na igru po toplijem vremenu zasluženo smo pobijedili. Čestitam mojim igračima. – riječi su Zdenka Glumca, trenera Metalca.

– Kad igramo u gostima i ne postignemo zgoditak iz šest izglednih, dobrih šansi normalno je da izgubimo utakmicu. Čestitam domaćim igračima na pobjedi! – izjavio je Davor Rudec, trener Tomislava.

mt

FEŠK – SLAVONAC T. 8:0

U Feričancima domaćin nije imao puno problema doći do sva tri boda protiv posljednje momčadi lige te je ostvario vrlo visoku pobjedu. U 5. minuti precizan je Marić, a minutu prije odlaska na poluvrijeme pogađa Špoljarić. U drugom poluvremenu precizni su u 54. i 77. minuti Benković, u 70. Amidžić, a za konačni rezultat od 8:0 Špehar je postiha hattrick u 81., 84. i 89. minuti susreta.

– Ostvarili smo visoku pobjedu od 8:0. Kontrolirali smo igru 90. minuta, gosti su pokušali zaprijetiti kontrama. U prvom poluvremenu samo postigli 2 pogotka, a u drugom ostalih 6 pogodaka. Igrači s klupe su pridonijeli pogocima te sam zadovoljan igrom svih igrača. – poručio je trener Feška Stjepan Kapraljević.

fs

RATAR – VILJEVO 3:0

Ratar se vratio na pobjedničke staze kada je domaći teren u pitanju. U 6. minuti za domaće pogađa Florian Abramović te na odmor odlaze s rezultatom 1:0. Nakon odmora u 65. minuti opte pogađa Florian Abramović, a minutu nakon njega precizan je Tunuković za konačnih 3:0.

– Danas protiv Viljeva išli smo na 3 boda, držali smo pod kontrolom utakmicu. U drugom poluvremenu postigli smo 2 pogotka. Čestitke dečkima na pobijedi, vraćamo se svojim pobjedama na domaćem terenu. Sudačka trojka je bila odlična. U srijedu igramo zaostali susret u Valpovu. – izjava je Josipa Mišića, trenera Ratara.

– Nažalost danas nismo uspjeli ostvariti pozitivan rezultat. Kažem nažalost iz razloga jer smo unatoč porazu bili jako dobri. Kod prvog i drugog gola smo imali dvije individualne taktičke pogreške što je domaćin kaznio. Kod trećeg gola također smo izgubili loptu na njihovoj polovici i nismo na vrijeme napravili prekršaj te zaustavili njihovu akciju. Moram napomenuti da su danas eskalirali naši problemi sa kadrom te smo došli u Piškorevce bez osam igrača. Dečki koji su danas igrali su odigrali jako dobro, borbeno. Nažalost to danas nije bilo dobro protiv raspoloženog domaćina koji je zaslužio pobjedu te im na tome čestitam kao na fer i korektnoj igri. – komentirao je Dinko Puljić, trener gostiju.

rv

HAJDUK – BARANJA BELJE 1:4

Baranjski derbi u Popovcu završen je pobjedom Baranje rezultatom 4:1. Gosti su poveli u 15. minuti susreta pogotkom Dorotića, u 28. minuti Rančić pogađa za 0:2, a u 38. minuti domaći igrač Viljevac pogađa za 1:2. Nakon odmora u 64. minuti kapetan Dedić pogađa, a konačni rezultat u 78. minuti postavlja Bolšec.

– Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi. – kazao je nakon susreta Igor Kolarić, trener Hajduka.

– Gostovanje u Popovcu donijelo nam je pobjedu. Utakmica je bila zanimljiva. Zahvala na fer i korektnoj borbi. Danas bih pohvalio kapetana Vedrana Dedića koji je najstariji u ekipi te je postigao jedan od golova. Sudci su korektni i fer bili. Želim svima dobru igru u nastavku prvenstva. – smatra trener gostiju Zdravko Pavlinić.