/Tri poraza na otvaranju sezone POŽEŽANKE NAJBLIŽE SLAVLJU
brod na savi dražen rimarčuk

Tri poraza na otvaranju sezone POŽEŽANKE NAJBLIŽE SLAVLJU

Krenula je Prva liga za košarkašice u kojoj Slavonija i Baranja po prvi put imaju tri predstavnika. Nisu dobro krenuli, tri poraza na startu nisu ono što smo očekivali.

ŽKK PLAMEN – ŽKK ZAGREB  73:76 (22-17, 18-15, 11-18, 22-26)

Požežanke su bile najbliže pobjedi, 39 minuta su bile u vodstvu, imale su i po 10 poena viška, jurile prema pobjedi u onda s nekoliko “crnih rupa” sve prokockale. Možda je ključna bila u samom otvaranju drugog poluvremena kada su gošće iz Zagreba napravile seriju 10:0 u manje od dvije minute čime su došle do izjednačenja. Ipak, Englmanova ekipa se oporavila od toga, vratila se u vodstvo i držala ga do posljednje minute. U posljednjih 60 sekundi Plamene su ušle s +3, a onda je na scenu stupila Lea Hajdin koja je postigla 5 poena i izrasla u junakinju utakmice. Najefikasnija igračica utakmice bila je Jelena Ivezić koja se zaustavila na 31. poenu, odličnu rolu odigrala je i Pejkovska koja je postigla 13, jedan više od Lee Hrmić. U dobrom svjetlu se prestavila i američka košarkašica MC Smelser koja je odigrala svih 40 minuta i postigla 11 poena. Nakon pomalo apokaliptičnih najava ova ekipa uopće ne izgleda loše, uz malo uigravanja i eventualni ostanak Jelene Ivezić bila bi to sigurno konkurentna ekipa, ali koliko je realno očekivati njen ostanak ostaje za vidjeti.

– Što reći nakon utakmice u kojoj 40 minuta vodiš i onda izgubiš. Naš pad koncentracije u završnici nas je koštao poraza. Nismo iskoristili svoje prilike, dvije minute prije kraja imali smo osjetnu prednost, imali smo dva napada koja smo morali iskoristiti ali nismo. Stvarno šteta. Nema nam druge nego nastavit raditi i ovo negdje ispraviti – rekao je Vladimir Englman nakon utakmice, dok je Laura Bašić dodala  – Na početku sezone smo igrali protiv nove ekipe u ligi pa nismo znali što nas očekuje. Nažalost smo u zadnjim sekundama ostali bez pobjede. Jasno da nam je jako žao, dali smo sve od sebe, čitavu utakmicu imali vodstvo i na kraju jednostavno nismo imali dovoljno koncentracije da završimo utakmicu. Što je tu je, idemo dalje. Nova smo ekipa, još se upoznajemo i uigravamo i vjerujem da ćemo biti dobri u nastavku sezone.

111 gif reklame

ŽKK ZADAR – ŽKK MURSA 109 : 53 (22-11, 25-7, 29-19, 33-16)

Košarkašice Murse su svoju povratničku utakmicu odigrale u gostima u prekrasnom Splitu, ali se i nisu baš prekrasno provele, barem ne na terenu. Split je jedna vrlo ozbiljna ekipa koja će u borbu za naslov prvaka, niti kompletna Mursa ne bi mogla do kraja parirati domaćim djevojkama, a ovako desetkovana bez 3-4 važne igračice to je bilo nemoguće. Jedina koja je koliko toliko parirala Splićankama bila je Petra Lovrić, no niti ona nije mogla puno. Bez Petre Šimunić, Marine Grbeše, Davorke Balić, Alme Pfeifer jednostavno Mursa ne može, to su igračice koje će u sljedećim utakmicama preuzeti važne uloge, Mursa će sigurno biti i te kako konkurentna i ovo nije mjerilo njene snage.

“Najprije čestitamo ekipi Splita na pobjedi. Od početka utakmice nismo mogli pratiti ritam koji je nametnula domaća ekipa, te odgovoriti na njihovu dominaciju u skoku. U sastavu smo imali previše mladih i neiskusnih igračica koje nisu naviknule na ovakav način igre, što je uzrokovalo velikom razlikom na kraju utakmice.” – izjavio je Dražen Nikšić, trener Murse.

ŽKK ZADAR – ŽKK BROD NA SAVI 82 : 63 (23-26, 17-21, 24-10, 18-6)

Čudnu utakmicu odigrao je Brod na Savi u Zadru. Pomalo nevjerojatno dobro BnSice su otvorile utakmicu na krilima nevjerojatne Elle Đukić. Zna se da je Ella elitni šuter na razini Prve lige, ali prva četvrtina u Zadru bila je za rubriku vjerovali ili ne. Postigla je 19 poenau 15 minuta igre, držala svoju ekipu na nevjerojatnih 15 poena prednosti i onda se – ozljedila. Bez nje BnS nije ista ekipa, niti blizu, i to su domaće košarkašice očekivano kaznile. Dobro se mlada Rimarčukova ekipa držala do poluvremena na kojem je još bila u prednosti, ali nakon odmora više nije bilo snage parirati vrlo dobroj ekipi Zadra. Ako se Ellina ozljeda ne pokaže težom i brzo se vrati na parket, posebice ako bude u ovakvoj formi BnS će imati lijepih trenutaka u novoj sezoni.