/Tri poraza odbojkaša u doigravanju OSJEČANKE NAJBLIŽE, ALI NA KRAJU BEZ OSVOJENOG SETA
mok mursa 0005

Jučer su igrane prve utakmice doigravanja za odbojkaškog prvaka države, a među osam najboljih ekipa koje kreću u tu borbu tri su slavonska predstavnika.

U prvim utakmicama četvrtfinala sve su domaće ekipe iskoristile prednost i došle do vodstva. Slavonke su gostovale, dakle vratile su se praznih ruku. A moglo je biti drugačije, prije svega u Kaštelama. Sam rezultat prva dva seta dovoljno govori koliko su Đikićeve djevojke bile blizu. U drugom setu su propustile i pet poena plusa u završnici (20:15), a u trećem su pokazale nevjerojatan karakter. Nakon 0:2 u treći su krenule jako loše, Kaštela je imala ogromnih 16:6 i činilo se da je priča završena, ali naše su djevojke pokazale sve ono što sportaš mora imati, zapele su do maksimuma i malo po malo stigle na samo poen zaostatka (23:22), ali nažalost nije bilo energije za potpuni prekokret. Ali ovom su igrom ispisale najbolju pozivnicu da ih se podrži u subotu u 18,00 kada je na redu uzvrat u Gradskom vrtu.

Vukovarke su u Rijeku otputovale bez Marijete Majer što se pokazalo kao prevelik hendikep u igri što su domaće iskoristile i zasluženo pobjedile. No, i Vukovarke sigurno imaju dobru šansu u uzvratu koji se igra u subotu u 19,00 sati. Sjajno su odradile sezonu, ostvarile sve što je zacrtano i to vrlo dobrim igrama što će vukovarska publika sigurno nagraditi i podržati ih te poslati na još jedno putovanje put Kvarnera.

1. HAOK MLADOST – OK SPLIT 3:0 (25:12,25:17,25:8)
2. OK KAŠTELA – ŽOK OSIJEK 3:0 (26:24,29:27,25:23)
3. OK OLIMPIK – OK BRDA 3:2 (20:25,25:19,25:17,21:25,15:10)
4. HAOK RIJEKA CO – ŽOK ENNA VUKOVAR 3:0 (25:17,25:15,25:17)

I dok smo se kod djevojaka nadali pozitivnim rezultatima, ali je bilo objektivno da su protivnice favorit, u muškom dijelu smo naše odbojkaše smatrali favoritom protiv Centrometala, posebno na domaćem parketu. Nažalost Teppertova momčad je odigrala ispod razine na koju su nas navikli ove sezone i pobjeda je pripala gostima. Sigurno da će uzvrat biti uzbudljiv, da Mursa ima priliku vratiti seriju u Osijek, a već smo puno puta istaknuli da je za njih ova sezona i više nego uspješna bez obzira na to što će učiniti u doigravanju i kod tog stava definitivno ostajemo!

1. HAOK MLADOST – OK MEDICINAR TRNJE 3:0 (25:15,25:10,25:12)
2. OK MLADOST RIBOLA KAŠTELA – OK KITRO VARAŽDIN 3:0 (25:16,25:15,25:23)