/Tompojevci odmarali pa su ih Hajduk i Sokol pretekli TRI MOMČADI SU SE IZDVOJILE NA PROLJETNOJ PREMIJERI; PET POGODAKA IVANA MAJAČIĆA ZA SAMO 16 MINUTA
hajduk bapska fb

Nastavak natjecanja u 3.ŽNL NS Vukovar donio je smjenu na vrhu. Jesenski prvak Tompojevci nisu igrali 10.kolo pa su takvu situaciju iskoristili Hajduk i Sokol pa uvjerljivim pobjedama nad Lipovačom i Rusinom pretekli Tompojevce. Lovas je također bio raspucan, a minimalnu pobjedu je ostvarilo Borovo nad Mohovom.

Igrači Hajduka su gostovali u Lipovači te loše ušli u utakmicu. Stvarali su šanse, ali igra je bila bezidejna. U drugom su pak poluvremenu postigli čak 5 pogodaka, a strijelac svih 5 pogodaka bio je Ivan Majačić. Ipak u 75. minuti utakmice dolazi do povrede nekoliko domaćih igrača pa je sudac morao prekinuti utakmicu. Iduću nedjelju u Bapsku dolazi Sokol iz Berka.

Sokol je pobjedom otvorio drugi,proljetni dio sezone protiv očekivano inferiornog protivnika.  Berčani su cijelu utakmicu bili bolja i dominantna momčad,ali do prvog pogotka se čekalo dobrih pola sata utakmice. Čudo je koliko igrači Sokola stvaraju šansi i promašuju iste. Ipak,nakon jednog kornera kapetan Dario Šarčević glavom posprema loptu u gol za vodstvo Sokola. Nakon toga se otvorilo i do kraja poluvremena Milan Grubač dva puta zabija i Domagoj Mitrović jednom te poluvrijeme završava s ugodnih 4:0.
Očekivano drugo poluvrijeme se igra opušteno,ali i dalje se stvaraju šanse te iz jedne takve Stjepan Bevanda podiže na 5:0. Nakon toga gosti iz jedne greške domaćina upisuju počasni pogodak za 5:1,ali da ne bude nikakvih iznenađenja pobrinuo se Tomislav Kujundžić za konačnih 6:1. Bilo je tu još dobrih prilika,ali prevelika opuštenost domaćih igrača ipak nije rezultirala većim brojem golova u gostujućoj mreži. Ali u svakom slučaju dobra i sadržajna utakmica za lijepo nedjeljno popodne. Lijep dan iskoristili su i brojni gledatelji koji su odlučili provesti svoje vrijeme na utakmici. Imali su šta i vidjeti,lijepa predstava Sokola i generalna proba za nadolazeću utakmicu protiv odlične ekipe iz Bapske.

Domaći u Lovasu otvaraju utakmicu samouvjereno i odlučno uz kombinatornu igru i mnogobrojne prilike. Za vodstvo se pobrinuo Šalaj Josip nakon jednog lijepog solo prodora i sigurne realizacije. Gosti su bili samo promatrači, rijetki su bili njihovi prelasci na domaći dio terena. Nakon još jedne lijepe akcije u kojoj Šalaj Josip gura u čistu priliku Vukman Roka domaći stižu do povećanja prednosti te je rezultat 2:0. Tada dolazi do laganog opuštanja i pada i snage i koncentracije što su gosti iskoristili te s bijele točke dolaze do smanjenja rezultata pa se rezultatom 2:1 odlazi na odmor. Nevjerojatna je količina stvorenih, a nerealiziranih prilka koje su domaći imali u prvom poluvremenu.
Nakon odmora domaćini ulaze kao da je 0:0 uz igru i posjed stvaraju se prilike što je rezultiralo sa potvrdom pobjede oko 60. minute kada s tri gola u 13 minuta domaći rješavaju utakmicu. Šalaj Josip postiže još dva gola te tako kompletira hat trick , a povećanje prednosti pobrinuo se Frančišković Filip iz penala kojeg je izborio Baketa Marko. Za konačno rješenje i pobjednika i utakmice pobrinuo se još jednim Vukman Roko sa preslikom svog prvog gola, ali ovaj put ga je uposlio Ostrun Jurica.
Po izrazito lijepom vremenu utakmici je nazočilo 50-tak gledatelja uz fer i korektno navijanje koji su mogli uživati u jednoj lijepoj i oku ugodnoj predstavi domaćih igrača. Idući vikend Lovas očekuje gostovanje kod momčadi Rusina iz Mikluševaca.

10 08.04.2018 16:30 Vukovar Borovo – Mohovo 3:2
10 08.04.2018 16:30 Tompojevci Tompojevci – Petrovci -:-
10 08.04.2018 16:30 Lovas Lovas – Mladost 6:1
10 08.04.2018 16:30 Berak Sokol – Rusin 6:1
10 08.04.2018 16:30 Vukovar Lipovača – Hajduk (B) 0:5