/Tijesan poraz odbojkaša od Nizozemske OTVARANJE ZLATNE LIGE
14095V

Tijesan poraz odbojkaša od Nizozemske OTVARANJE ZLATNE LIGE

U prvom kolu europske Zlatne lige hrvatske reprezentativce dočekala je reprezentacija Nizozemske u punoj dvorani “Omnisport” u Apeldoornu, gdje su usprkos tijesnom porazu, naši odbojkaši odigrali briljantnu utakmicu.

Prvi set pripao je favoriziranom domaćinu, koji je uz veliku podršku publike, došao do rezultata (25:20).

No sjajnim otvaranjem drugog seta, naši odbojkaši održali su sigurno vodstvo do kraja i tako osvojili drugi set rezultatom (25:17).

Velika borba vodila se u trećem setu, poen za poen, no set je s(p)retno pripao domaćinima (26:24).

Sjajan otpor naši Dabrovi pružili su i u četvrtom setu, gdje su bivše osvajače zlatne olimpijske medalje iz ’96 nadjačali rezultatom (25:20).

Set odluke donio je nastavak velike borbe, gdje su obje ekipe pružile mnogobrojnoj publici odbojkaški spektakl, no pobjeda je otišla na stranu Nizozemaca (15:10).

U prvoj službenoj utakmici pod palicom novog Izbornika, Emanuele Zaninija, unatoč porazu, naši igrači pokazali su veliko srce i borbenost, te vas ovim putem pozivamo da ih podržite u Varaždinu u nastavku grupne faze Zlatne lige, gdje će odmjeriti snage sa reprezentacijama Estonije i Španjolske.

Boje Hrvatske branili su, predvođeni kapetanom Tsimafei Zhukouskijem, Ivan Raič, Marko Sedlaček, Sven Sarčević, Sandro Dukić, Filip Šestan, Petar Višić, Fran Peterlin, Hrvoje Pervan, Marino Marelić, Leo Andrić, Ivan Mihalj, Ivan Zeljković i Kruno Nikačević.

NIZOZEMSKA – HRVATSKA 3:2 (25:20, 17:25, 26:24, 20:25, 15:10