/Teško izborena pobjeda odbojkaša Marsonije ŽELJEZNIČAR NA VRHU LJESTVICE
MOK Marsonia - MOK Vukovar - 5

Teško izborena pobjeda odbojkaša Marsonije ŽELJEZNIČAR NA VRHU LJESTVICE

Iza odbojkaša Marsonije su odigrane utakmice u natjecanju Druge lige – istok u kojoj se natječe 8 klubova. Na vrhu se nalazi osječki Željezničar koji ima 3 pobjede i 1 poraz, dok isti učinak imaju požeški Sokol i Marsonia. Međutim, Osječani imaju 10 bodova, Požežani 8, a Marsonia 7. Naravno da su igrači trenera Garića 2 boda izgubili u domaćim pobjedama s 3:2 prvo protiv aktualnih prvaka Željezničara, a onda i u posljednjoj utakmici s Vukovarom. Prije toga su gradskom derbiju dobili Brod s 3:0, dok su jedini poraz doživjeli s 3:0 u Nuštru od Zrinskog. Prema igrama koje su pružili do sada očito će se odbojkaši Marsonije u ovogodišnjem prvenstvu boriti za vrh ljestvice.

druga liga

Dosadašnji učinak je realan budući je na Vijušu u 1. kolu pobijeđen aktualni prvak lige. Ta utakmica bila je dobra najava sezone u kojoj će odbojkaši Marsonije igrati važnu ulogu u borbi za 1. mjesto. Malo je nedostajalo da im Vukovar u prošlom kolu pokvari planove i računicu budući su ga svladali s tijesnih 3:2. Osim toga gosti su prvi set dobili s 25:23 , da bi se Brođani u drugom vratili dobivši ga s 25:21. Treći set je u pravilu vijek najvažniji budući on za kasnije daje sigurnost. Dobro ga je Marsonia otvorila te je imala vodstvo od 11:7 i onda je stala da bi Vukovarci slično kao i u prvom setu, dobili i treći s 25:20. Imali su domaći slab prijem, dok su velikih problema imali i na servisu. To su osnovni elementi na kojima počiva odbojka i samo svojim greškama Brođani su goste držali u igri. Tako 4. set nisu smjeli izgubiti, a u njemu je cijelo vrijeme Vukovar bio u vodstvu. Tako je u završnici bilo 22:20 za goste koji su imali 23:21, da bi Marsonia napravila 4 poena za redom za preokret i pobjedu u tom setu s 25:23. Na taj su način domaći izborili 5. set u kojem su bili puni samopouzdanja te su ga lagano dobili s 15:9. Ovog vikenda odbojkaši Marsonije neće igrati budući je stanka u prvenstvu, dok će u 5. kolu na gostovanje u Osijek igrati protiv druge ekipe Murse koja do sada ima jednu pobjedu i 3 poraza.