/Teško izborena pobjeda košarkaša Slavonskog Broda DRUGA LIGA ISTOK
KK Slavonski Brod 1946 - KK Vinkovci 7

Teško izborena pobjeda košarkaša Slavonskog Broda DRUGA LIGA ISTOK

Nakon što su odigrali 4 utakmice u dosadašnjem dijelu prvenstva Druge lige – istok košarkaši Slavonskog Broda 1946 imaju polovičan učinak od dvije pobjede i isto toliko poraza. Najveći problem je taj što trener Domagoj Norac u niti jednoj utakmici nije imao sve igrače na raspolaganju. Stoga se od ove momčadi tijekom sezone očekuju još bolje partije.

Vrlo lako su košarkaši Slavonskog Broda 1946 mogli nakon 4. kola imati bolji učinak. Naime, izostao je bolji rezultat na gostujućim parketima u Požegi i Županji, dok su to spomenutim klubovima bile jedine zabilježene pobjede u dosadašnje 4 odigrane utakmice. Međutim, Brođani ne trebaju žaliti za tim propuštenim prigodama u kojima su uvjerljivo poraženi. Zato su na domaćem parketu u odličnom susretu svladani, prvo oriovački Rekord Tim, a onda i vrlo dobri Vinkovci. S obzirom da je treneru Domagoju Norcu ovo prvi samostalni posao te da su u ekipi juniori uz nekoliko nešto starijih igrača, onda je trenutni učinak solidan.

U 5. kolu košarkaši Slavonskog Broda 1946 na domaćem su parketu u vrlo zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici sa 64:62 bili bolji od Vinkovaca. Imali su Brođani u većem dijelu susreta malu prednost koja je nakon prve četvrtine iznosila 19:15, dok je do poluvremenu ona nestala budući se na odmor otišlo s 31:31. Činilo se da su igrači trenera Norca na početku posljednje četvrtine prelomili utakmicu budući su košem Tomislava Grgića imali najveće vodstvo od 52:43. Međutim, za samo 3. minute uporni Vinkovčani rade seriju od 11:1 te u 37. minuti dolaze u vodstvo od 54:53. Tako je o pobjedniku odlučivala sama završnica te je svaki napad bio važan, a u svakom od njih su za domaće ključne koševe pogađali: Darko Pezer, Mark Sekulić, Franjo Marinčić te Luka i Tomislav Grgić. Gostima je nadu tricama vraćao odlični Bruno Ćorić, međutim pobjeda je na kraju sa 64:62 pripala košarkašima Slavonskog Broda 1946. Ovaj usopjeh za Brođane je tim vrjedniji budući je izboren bez ponajboljeg igrača Mateja Kljaića koji je uoči utakmice s Vinkovcima prešao u Premijerligaša Ribolu Kaštela. Uz njega su izostali još: Krešimir Bradić, Darko Končić i Stefano Čiča.

KK Slavonski Brod 1946 - KK Vinkovci 2

U domaćem sastavu je Darko Pezer postigao 21 koš i to sve iz 7 pogođenih trica. Do njega je još samo Tomislav Grgić ubacio dvoznamenkasti broj koševa i to 16, ali je imao dvije jako važne osvojene lopte pod gostujućim košem kada se odlučivalo o pobjedniku utakmice.

KK Slavonski Brod 1946 - KK Vinkovci 4

Kod Vinkovaca kojima je to bio drugi poraz, dok imaju 3 pobjede je spomenuti Bruno Ćorić postigao 24, a Stjepan Pezer 16 koševa.

U slijedećem 6. kolu košarkaši Slavonskog Broda 1946 ove subote, 2. prosinca će na gostovanje u Belišće kod ekipe koja drži 1. mjesto s omjerom od 4 pobjede i 1 poraza, dok oni imaju utakmicu više u odnosu na Đakovo koje je jedino u ligi bez poraza.