/Tatran bolji od Nexe-a u Seha ligi GOSTI ODNIJELI BODOVE IZ NAŠICA
nexe

Tatran bolji od Nexe-a u Seha ligi GOSTI ODNIJELI BODOVE IZ NAŠICA

Rukometaši Nexe-a doživjeli su i drugi poraz na početku natjecanja u SEHA – Gazprom ligi. Nakon Vojvodine, poraženi su od Tatran Prešova 24:25.

Momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Slavko Goluža vrlo odlučno je počela susret. Poveli su 2:0, i tu prednost čuvali dvadesetak minuta. Domaćin se silno trudio, i do prvog izjednačenja stigao u 20-oj minuti kada je Marko Buvinić zabio za 10:10. Sljedećih sedam minuta oni su držali rezultat pod kontrolom. Ali nisu izdržali do predaha. S tri pogotka za redom u posljednje tri minute, Tatran si je do poluvremena osigurao dva pogotka razlike (15:17).

U nastavku su realizirali prvi napad i pobjegli na plus tri. I čuvali su tu prednost sve do 46-te minute. Tada domaćin stiže do novog izjednačenja 22:22. Ali ne uspijeva do kraja okrenuti vodu na svoj mlin. Gotovo deset minuta igra se pogodak za pogodak i bilo je samo pitanje vremena tko će prvi pogriješiti u tom ruletu. Onda slijedi serija promašaja i vratarskih obrana na obje strane, pa pogotka nema u vrlo važnom razdoblju, punih šest minuta (od 51 do 57—me). I drama na kraju. Ivan Vida zabija za novo izjednačenje 24:24 u 57-oj minuti. Hrvoje Horvat riskira s igrom sedam na šest. Nakon što je Nino Grzentić zabio za novu prednost slovačkog sastava, Tatran ima meč loptu. Ali je ne koristi, jer sjajno u obrani reagira Marko Mrđenović, krade loptu i kupuje priliku domaćinu da stigne barem do remija. Ali posljednji pokušaj Nexe-a s krila Ivana Vide, brani Mario Cvitković i bodovi idu u Prešov.

U redovima Nexe-a šest pogodaka izvrsnog Marija Tomića, 5 je zabio Saša Barišić -Jaman, ali sve sa sedam metara. Kod gostiju prvo ime Nino Grzentić s pet pogodaka iz sedam pokušaja.

Nexe je tako doživjelo i drugi poraz na staru skupine A SEHA – Gazprom lige, a Tatran brzo iskupio za domaći poraz od Motora iz Zaporzhya.

RK Nexe – RK Tatran Prešov 24:25 (15:17)
Dvorana kralja Tomislava, Našice

Suci: Dimitar Mitrevski I Blagojche Todorovski
Delegat: Dragan Nachevski

RK Nexe:
Eter, Mileta, Mrđenović, Barišić – Jaman 5, Dumenčić 1, Car, Buvinić 2, Radovanović, Greganić, Jelinić 4, Vida 2, Severec, Pešić 1, Tomić 6, Jaganjac 3, Pribetić
Trener: Hrvoje Horvat

RK Tatran Prešov
Cvitković, Djeric, Lapajne 1, Krok 1, Cabezon 3, Urban 5, Vučko 2, Stranovsky 4, Michalka, Grzentic 5, Fech, Chupryna, Tsarapkin 1, Afanou 3, Cvitković, Chupryna
Trener: Slavko Goluža

Sedmerci: RK Nexe 5/5, RK Tatran Prešov 2/2
Isključenja: RK Nexe 6 minuta (Jelinić, Tomić x2), RK Tatran Prešov 12 minuta (Lapajne, Krok, Cabezon, Urban, Stranovsky, Tsarapkin)