/Suba heroj drame nad dramama VELIKI PREVID NAKON KALINIĆEVA ODLASKA
FB_IMG_1530481299381

Suba heroj drame nad dramama VELIKI PREVID NAKON KALINIĆEVA ODLASKA

Tko su rukometaši da bi oni imali monopol na drame. To je vjerojatno bio rezon naših nogometaša pred dvoboj s Danskom, jer ovo što su nam večeras priuštili režirati mogu samo Balić i društvo u svojim najslavnijim epizodama. Bilo je to dovoljno stresa za čitavo prvenstvo, nevjerojatne amplitude emocija tokom svih dva i pol sata koliko je ova drama trajala.

Nije pošteno ni krenulo a već smo bili u minusu zahvaljujući smušenosti u obrani. Već smo krenuli kalkulirati kako će to biti velika muka, a onda je jedan od heroja Mario Mandžukić iskoristio podjednaku smušenost u obrani Danske i vratio stvari na početak. Igralo se na mahove, iako moramo biti realni da su Danci nekako djelovali bolje, posloženije. Dobro su zatvorili naš vezni red, nismo uspjevali donesti loptu Perišiću i Rebiću u situacije jedan na jedan iako smo imali veliku premoć u posjedu, ali i bez toga smo uspjeli nekoliko puta ozbiljno zaprijetiti. U drugom poluvremenu Danci su bili još kvalitetniji, Vatreni su izgledali poput boksača na konopcima, ali smo izdržali do kraja i utakmica je otišla u produžetke.

FB_IMG_1530481414339

Prvi produžetak je prošao mirno, naši su bili  za nijansu bolji, a onda je usljedilo najluđih i najstresnijih 15 minuta na prvenstvu. Luka Modrić je odigrao ponovno odličnu utakmicu, iako je bilo jasno da je Dancima prva zadaća bila zaustaviti našeg čarobnjaka, uspio je u nekoliko navrata izmigoljiti i kreirati izgledne situacije. U početku tog drugog produžetka vidjelo se da je potpuno iscrpljen, ali i takav je povukao potez utakmice, nevjerojatnom loptom izbacio je najboljeg igrača utakmice, s naglaskom na “igrač”, Antu Rebića koji je prošao i Schmeichela i kada je trebao poentirati danski branič ga je srušio. Kazneni udarac izveo je Modrić, a sjajni vratar Danske sjajno mu je obranio i svim Hrvatima u istom trenu vratio film u 2008. godinu i Euro kada smo u drami i penalima poraženi od Turske. Nakon tog promašaja Hrvatska je posljednjih 7-8 minuta zaigrala odlično i vratila nam nadu da se povijest neće ponoviti.

Jedanaesterci su bili prava drama, danski “portir” zaustavio je dva udarca našima, najprije Badelju a onda i Pivariću, no Danije Subašić bio je još bolji, obranio je čak tri pokušaja Danaca i donio priliku Ivanu Rakitiću da odvede Vatrene na domaćina Rusiju u četvrtfinalu. Raketa je poslao Schmeichela u jednu, loptu u drugu, a svoje suigrače u zagrljaj čudesnom Danijelu Subašiću.

FB_IMG_1530481842177

Vratar Hrvatske reprezentacije kao i svaki put na podmajici je imao lik svog velikog prijatelja Hrvoja Ćustića, a iako smo naravno svi znali za to, nakon što smo to vidjeli prvi zaključak bio je da Hrvatska nema igrača manje nakon odlaska Nikole Kalinića, ne, Hrvoje je tu, i dalje su 23 Vatrena u pohodu na povijest!

Nije bilo dobro, nije to bila igra kakvu očekujemo od naše reprezentacije, ali ponos je tu, mala Hrvatska je među osam najboljih na svijetu! Spavaš li mirno Vladimire?