/Stjepan Stubičan donio Orioliku prvu ovosezonsku pobjedu u 89.minuti PRVO SLAVLJE CRVENIH PRED 300 GLEDATELJA
stubičan oriolik fb

U svojoj prvoj utakmici na domaćem terenu u novoj sezoni Treće lige – istok nogometašima Oriolika u Oriovcu su ugostili Đakovo Croatiju. Obje ekipe u 1. kolu nisu došle do pobjede. Đakovčani su na svom terenu odigrali bez golova protiv NAŠK-a iz Našica, dok su Oriovčani poraženi u Čepinu. Sve do pred samo kraj susreta nije bilo golova, a onda su domaći u 89. minuti uspjeli pogoditi mrežu gostiju za minimalnu pobjedu s 1:0.

Oriovac, stadion Oriolika, gledatelja 300, sudac Dario Brkić (Požega)

Oriolik – Đakovo Croatia 1:0

Strijelac: 1:0 Stubičan (89)

Oriolik: Herceg 7, Velić 6 (46.Kokotović 6), Jurević 6,5, Kuzmić 7, Mijić 6,5, Jurić 6, Barišić 6,5, Stubičan 7,5, Stahović 6 (58.Lucić 6), Z.Gospočić 6 (76.J.Gospočić), Đerek 7

Trener Robert Dujić 6,5

Đakovo Croatia: Nevistić 7, Kolak 6, Grgačević 6,5, Ivić 6 (83.Stanušić ), Burazin 7, Petričević 6 (73.Čmelješević ), Župan 6, Klemen 6, Galičić 6, Bionda 6 (60.Pongračić 6,5), Stipanović 6

Trener: Josip Milardović 6

Igrač utakmice : Stjepan Stubičan Oriolik

Uoči prve domaće utakmice u novoj sezoni trener Oriolika Robert Dujić imao je sve igrače na raspolaganju, dok su lakše ozljede imali Kristijan Lucić i Toni Bošnjaković. S druge strane Đakovčani nisu nastupili u svom najjačem sastavu, međutim, u Oriovcu su odigrali dobru i korektnu utakmicu. Kod 0:0 jedni i drugi pogodili su okvir gola, a onda su Crveni iz prekida u samoj završnici susreta došli do pobjede. U cjelini bila je to tvrda utakmica s malo pravih prigoda na obje strane.

Prvi su se u prigodi našli gosti iz Đakova kada je vrlo dobri Burazin zaobišao vratara Hercega, ali srećom po domaće nije pogodio prazan gol. Uzvratio je Oriolik u 29. minuti preko mladog napadača Velića kojeg je uposlio Jurević, međutim, Nevistić na golu Đakovčana sjajno je obranio te odbio u korner. Uslijedio je ubačaj iz kuta za Kuzmića koji je pronašao Stubičana, ali Nevistić još jednom spašava i čuva svoju mrežu netaknutom. U drugom poluvremenu ponovno prva prijeti Đakovo Croatia i to preko tek ušlog u igru Pongračića koji je za malo zakasnio na ubačaj Grgačevića.

Najbolju prigodu za vodstvo Oriolik je imao u 66. minuti kada se lopta odbila do Đereka čiji se dobar udarac zaustavio na vratnici. Na isti način uzvratili su i Đakovčani i to u 85. minuti preko Pongračića kojio je nakon dodavanja Burazina pogodio gredu. Kada se činilo da će utakmica u Oriovcu završiti bez golova u 89.minuti zatresla se gostujuća mreža. Korner je izveo Kuzmić koji je još jednom pronašao glavu Stubičana, a ovaj u svom stilu matira Nevistića za 1:0. Pokušala je Đakovo Croatia u 91. minuti doći do poravnanja, ali je pokušaj Klemena zaustavio Herceg te je tako Oriolik zabilježio prvu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu Treće lige – istok.

Ponekad su ovakve pobjede izborene u samoj završnici i najslađe, dok se nogometašima Oriolika malo i sreća vratila nakon što su u Čepinu odigrali dobru utakmicu nakon koje nisu osvojili bodove. (Josip Šebalj)