/Stjepan Matanović ostavio Mladost na vrhu baranjske 2. ŽNL PRVA POBJEDA RIBARA U SEZONI
belje

Nakon što su u derbiju došli do čelne pozicije nogometaši Mladosti iz Draža i sačuvali su prednost pred Grabovcem, no pošteno su se namučili na gostovanju u Duboševici, dok je 13. kolo bilo sretno za nogometaše Ribara koji su došli do svoje prve ovosezonske pobjede.

Stjepan Matanović je u ranoj fazi utakmice pogodio za vodstvo Mladosti, a na kraju i za konačni rezultat iako je lider 20ak minuta imao i igrača više. Grabovac je frustraciju zbog gubitka prvog mjesta iskalio na Petlovcu. Sve je Vučkova momčad riješila u prvom dijelu, dva puta su zabijali Horaček i Lucić, a jednom Ćupurudija, dok je u nastavku Ivan Horaček svojim trećim pogotkom završio priču za veliku 6:0 pobjedu Grabovca.

baranja 2

Posljednja momčad lige, Ribar, napokon je došao do prve pobjede i to na vrlo impresivan način u sjajnoj utakmici. Gosti su poveli, a onda je Ribar predvođen trostrukim strijelcem Mladenom Francemom napravio veliki preokret i došao do uvjerljivog slavlja. Bratstvo je slavilo na gostovanju kod Dinama u drugom dijelu utakmice i ostao prvi pratitelj vodećeg dvojca sa ne potpuno nedostižnim zaostatkom. Sjajnu utakmicu odigrali su i Columbus i Međimurec. Prvo ime susreta bilo je Alen Molnar. Ušao je u igru u 40. minuti, zabio dva gola i u koprodukciji s Terzijom kreirao veliki preokret od 1:3 do 5:3, i u 85. ponovno otišao na klupu.

Mladost je u Čemincu na kraju uvjerljivo slavila protiv Belja iako su i gosti imali sijaset odličnih prigoda, domaćin je u nastavku uštimao ciljničke sprave i 3 puta matirao goste. U susretu Šparte i Vardarca bilo je napeto prije početka i u samoj završnici utakmice. Pred nju je “nestao” pomoćni sudac, pa je bila čitava potraga za njim, no ipak je stigao na vrijeme i svjedočio zanimljivoj utakmici. Domaćin je dva puta vodio, gosti se dva puta vratili od čega drugi put u samoj završnici golom Danijela Makotera.