/Splićani zaustavili niz Borova BOROVČANI NISU USPJELI DOBITI TREĆEG FAVORITA U NIZU
Za Luku

Nakon pobjeda protiv ekipa Bosca i Rudeša, apetiti Borovčana porasli su uoči gostovanja košarkaša Universitasa, tim više što se nakon povrede vratio ponajbolji igrač i „dobri duh ekipe“ – Ljubomir Miljanić. No, s druge strane, za ovaj susret trener Goran Gunjević nije mogao računati na Juraja Borasa, koji vuče povredu koljena sa prošlog gostovanja u Zagrebu.

Prije početka ovog dvoboja Borovčani su razvili transparent podrške dugogodišnjem tajniku Luki Živkoviću, koji se u ovim trenucima nalazi na liječenju u Zagrebu i svi željno očekuju njegov povratak.

U samom uvodu bilo je vidljivo kako obje ekipe teže tranzicijskoj igri sa čvrstim obranama i jakim presingom, tako da su gledatelji mogli uživati u atraktivnim potezima na obje strane terena. Kod domaćina je u prvoj četvrtini najraspoloženiji bio centar Toni Kovač sa 6 koševa, dok je u redovima gostiju najučinkovitiji bio bek Bruno Rebić sa 8 ubačaja (dvije trice). Na prvi odmor Borovo odlazi uz tri koša prednosti, a slična igra nastavila se i u drugoj četvrtini koju domaćini također rješavaju u svoju korist (39:33). Treća četvrtina je prelomila utakmicu. Gosti su podignuli razinu igre u obrani (što je rezultiralo sa četiri izgubljene lopte Borova), dok su napad strpljivo gradili tražeći slobodnog igrača. U posljednjoj dionici se igralo koš na koš, no gosti od 35. do 38. minute rade seriju 7:1. Trica Marija Rajšića 10-ak sekundi prije kraja vratila je nadu (78:81), no bilo je premalo vremena za potpuni preokret Borova. Najučinkovitiji u redovima Borova bio je kapetan Mihael Bekavac sa 18 koševa , dok je kod Universitasa Bruno Rebić zabio 21. Situacija pri dnu ljestvice sada se dodatno zakomplicirala jer osmo plasirani Podravac je na omjeru 6/10, zatim slijede tri ekipe sa 5/11 (među kojima i Borovo), dok je na začelju Pula sa 4/12. Borovčani u narednom kolu putuju u Rijeku gdje će igrati protiv ekipe Kvarnera 2010.

Goran Gunjević (Borovo) – Ekipa iz Splita je u drugom poluvremenu digla agresiju, a mi na to nismo znali odgovoriti. Jednostavno smo ušli u njihov mlin i na kraju pokleknuli. Nismo bili dovoljno pametni da riješimo neke situacije, nedostajalo je hrabrosti i samopouzdanja da idemo čvršće na koš i na kraju smo platili danak.

Milan Karakaš (Universitas) – Ušli smo dosta tromo u prvom dijelu i igrali ritam koji puno više odgovara domaćinu. Smatram da ovo nije realno stanje na tablici i da je Borovo puno bolja momčad, no imali su dosta težak raspored. Iznimno cijenim njihovog trenera koji radi odlično i zaista sam očekivao ovakav susret. U drugom dijelu smo igrali puno agresivnije i nametnuli smo ritam koji nama više pogoduje.