/Spačva u Sesvetama do prvog premijerligaškog boda I ZA SESVEĆANE JE OVO BIO PRVI OSVOJENI BOD U OVOME NATJECANJU
spačva 14 mv

Spačva je došla do prvog boda u drugome kolu Premijerlige remiziravši u Sesvetama što je domaćinu također bio prvi osvojen bod.

MRK Sesvete – RK Spačva Vinkovci  25:25 (13:15)

Prvu domaću utakmicu u Premijer ligi rukometaši Sesveta odigrali su protiv RK Spačve iz Vinkovaca. Ranko Božić postiže prvi pogodak na utakmici za vodstvo gostiju, a već u drugoj minuti Lovro Špremizjednačava. Prvih deset minuta igra se gol za gol, a onda se gosti odvajaju na +4 u 13. minuti utakmice (4:8), da bi prednost povećali i na +5 do 17. minute. Međutim, domaćini tada serijom od četiri uzastopna pogotka uspijevaju dostići Vinkovčane i sa samo golom zaostatka ući u posljednju trećinu prvog dijela (9:10). Uspijevaju povećati svoju prednost gosti s dva uzastopna zgoditka, a onda do kraja poluvremena ekipe naizmjence postižu pogotke i u svlačionicu se odlazi s rezultatom 13:15.

10 SESVETE 2 1 -6

Nastavak donosi dobru igru domaćina te 5-0 serijom preuzimaju vodstvo i na semaforu je u 36. minuti 18:15. Samo je dvije minute trebalo rukometašima Spačve da dođu u egal (18:18), a onda se do kraja poluvremena prednost od jednog ili dva pogotka izmjenjuje između momčadi. U zadnjih pet minuta Sesvete su ušle s prednošću od dva gola, međutim, do kraja susreta nisu postigli više niti jedan, dok je Spačva u zadnjoj minuti postigla pogodak za izjednačenje da bi po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu stajalo 25:25.

Najefikasniji su u domaćoj ekipi bili Lovro Šprem i Darko Krndelj sa šest pogodaka, a kod gostiju je isto toliko postigao Marko Nađ. Na vratima Sesveta Vladimir Gošić i Matej Mudrinjak zajedno su sakupili devet obrana, dok su vratari Spačve D. Stojanović-Ereš-T.Stojanović ukupno zaustavili 11 lopti. (HRS)