/Spačva demolirala Umag za EUROPU! FANTASTIČNA SEZONA ZAVRŠENA NA IDEALAN NAČIN
spačva fb

Spačva demolirala Umag za EUROPU! FANTASTIČNA SEZONA ZAVRŠENA NA IDEALAN NAČIN

Premijer ligu za ovu godinu zatvorili su Spačva Vinkovci i Umag zadnjom utakmicom Lige za prvaka. Vinkovčani su upisali novu pobjedu i potvrdili status najugodniijeg iznenađenja sezone.

Spačva se Ligu za prvaka ukrcala u posljednji trenutak s tri pobjede u nizu. Ostavila je tako iza sebe Sesvete i Zamet koje su mnogi vidjeli u tom biranom društvu koje će se boriti za naslov prvaka. I nije tu stala. Ostvarila je tri pobjede i jedan remi, te potvrdila da se u Vinkovcima odlično radi.

Već nakon petnaestak minuta ovoga susreta bilo je jasno da bodovi ostaju u Vinkovcima. Bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će završiti susret. Na poluvremenu je Spačva imala 11 pogodaka razlike (20:9). U nastavku je naravno malo stala, dala priliku onima koji su igrali manje ove sezone, zaigrali su i golobradi mladići te je na kraju ostvarena visoka i uvjerljiva pobjeda od 14 pogodaka prednosti.Čak deset igrača Spačve bilo je među strijelcima. Najviše ih je dao Dario Raguž, šest. Vrijedi posebno izdvojiti Aldina Pašagića na domaćim vratima s 20 obrana.

Spačva je tako u Ligi za prvaka osvojila 7 bodova. Bod ispred njih je Poreč i on će u europske kupove sljedeće sezone. Nevjerojatan je ovo podvig igrača Josipa Mečića koji sa svojom momčadi radi fantastičan posao, a najbolji dokaz osim ovog fenomenalnog rezultata je i pozivanje vinkovačke mladosti u reprezentativni dres, ali i velik interes europskih klubova za igrače Spačve. Najveći problem braće Mečić bit će zadržati ovu sjajnu ekipu na okupu, ali ne sumnjamo da Mirko i Josip već nemaju nve adute u rukavu.