/Solidno prvo poluvrijeme Spačve protiv najboljeg hrvatskog kluba NA KRAJU UVJERLJIV PORAZ VINKOVAČKIH RUKOMETAŠA U LIGI ZA PRVAKA
spačva 18 mv

Rukometaši Spačve odigrali su dobro uvodni dio utakmice, pred kraj prvog dijela PPD Zagreb je napravio razliku koju je do kraja susreta samo povećavao za konačni uvjerljiv poraz Vinkovčana.

Liga za prvaka, 3. kolo
RK PPD Zagreb – RK Spačva 39:24 (19:13)

Iako je Spačva povela, Zagreb je odgovorio s tri uzastopna pogotka i prešao u vodstvo 3:1. Sjajno je igrao Valentino Ravnić koji je od prvih pet zabio tri pogotka. Međutim, Rene Mihaljević u desetoj minuti smanjuje na 5:4. Držala se Spačva na minus jedan do 13. minute nakon čega je uslijedila 5-0 serija Zagrebaša kojom su prelomili rezultat u prvom dijelu. U završnici poluvremena rastrčani i precizni Josip Božić Pavletić donosi Zagrebu +7, ali Domagoj Nedić sa sirenom zabija za 19:16.

U nastavku susreta gosti iz Vinkovaca više nisu mogli parirati aktualnim prvacima Hrvatske. Zlatko Saračević je rotirao i svima dao priliku, ali i poštedio iskusne igrače poput Igora Vorija, Zlatka Horvata, braće Valčić i Domagoja Pavlovića. U drugom dijeluna vrata je umjesto Urha Kastelica bio Arian Jović. Unatoč brojnim rotacijama rezultat nije trpio. U 47. minuti prednost Zagreba postala je dvoznamenkasta (29:19) i bilo je jasno da će Zagreb nastaviti svoj neporaženi niz u Prvenstvu Hrvatske.

Najbolji strijelci među Lavovima bili su David Miklavčić, Damir Bičanić i Božić Pavletić s po šest pogodaka. Spačvu je predvodio Marko Nađ s pet pogodaka.