/Slavlje Vatrenih u sjajnoj atmosferi u Omišu PRIPREME ZA KVALIFIKACIJSKI OGLED U OSIJEKU
0000027944_700_394_cut

Povodom stote obljetnice osnutka NK Omiš, svjetski su doprvaci odigrali revijalni susret sa svojim domaćinima, a izvršni direktor HNS-a Marijan Kustić i član Izvršnog odbora HNS-a Ile Topuzović uoči su početka utakmice predali prigodne plakete predsjedniku NK Omiš Vedranu Kovačiću i omiškom gradonačelniku Ivi Tomasoviću. Domaćine su darivali i izbornik Vatrenih Zlatko Dalić te kapetan Luka Modrić, a Omišani su uzvratili darovima za HNS i reprezentaciju, kao i poveljom za Ivana Perišića, koji je postao počasni građanin Omiša, a ponio je i kapetansku vrpcu Vatrenih.

“Hvala što ste došli u ovakvom broju i što ste prošlo ljeto bili uz nas. Sve snimke koje smo vidjeli dale su nam dodatni poticaj i zajedno smo napravili veliku stvar. Čast mi je primiti ovu povelju u svom gradu i hvala svima koji su danonoćno radili kako bi omogućili ovakve uvjete za utakmice. Uživajte u ovom danu”, obratio se Perišić punim tribinama, odnosno 5.364 gledatelja.

Bolje nije moglo početi, s obzirom da je upravo Perišić već na isteku druge minute pronašao put do mreže za vodstvo Hrvatske, ubrzo je Brekalo pogodio za 2:0, a nedugo prije odlaska na odmor u strijelce se upisao i Modrić.

U drugom je poluvremenu izbornik Dalić priliku pružio i igračima s klupe, a u redovima Omiša karijeru je priveo kraju Jure Žilić. S dva je pogotka, u 58. i 68. minuti dvoboja, konačnih 5:0 postavio Petković, uključujući i prekrasan udarac s ruba kaznenog prostora u suprotne rašlje.

Hrvatska nogometna reprezentacija poslije utakmice kreće na riječki dio priprema, a kvalifikacijski okršaj s Velšanima na rasporedu je u subotu, 8. lipnja u Osijeku. U utorak, 11. lipnja, bit će odigrana i prijateljska utakmica s Tunižanima u Varaždinu.