/Sjajna partija Đakovčanki u Velikoj Gorici SLAVLJE PROTIV VELIKIH SPORTSKIH RIVALA
ok đakovo

Azena i Đakovo tijekom nastupa u Prvoj ligi postali su ljuti protivnici, a njihov utakmice uvijek nabijene emocijama. Tako je bilo i u 13. kolu Prve hrvatske odbojkaške lige u utakmici koja je odlučivala tko će nakon prvoga dijela natjecanja biti peti, a tko šesti.

Trener Božić nije mogao računati na dvije standardne igračice Nikol Marošević i Mariju Mihaljević, ali, unatoč tome, ovom pobjedom Đakovčanke su se popele na peto mjesto, a ukoliko žele na njemu ostati moraju u posljednjem kolu pobijediti četvrtoplasirane Zadranke. Osim toga, ova pobjeda vratila je samopouzdanje u đakovačke redove odnosno djevojke su pokazale da ipak nisu zaboravile igrati odbojku.

AZENA VELIKA GORICA – ĐAKOVO   1:3  (25:21; 25:27; 11:25; 22:25)

Velika Gorica – Gradska sportska dvorana Velika Gorica. Gledatelja: 100.  Suci: Jasmin Ramić i Ksenija Jurković.

ĐAKOVO: Maja Maričić, Ana Barišić, Antonija Bradarić, Anela Gajić, Tatjana Gajić, Sandra Fundek, Matea Ćato, Anja Jurić, Tea Magdić, Ana Jelenčić, Zdenka Babić. Trener: Dragan Božić.

Utakmica je krenula prema očekivanju domaće ekipe; nakon izjednačenoga seta u završnici su domaće igračice imale više koncentracije i upisale prvi set na svoj konto. U drugom setu vodila se bespoštedna borba za svaki poen. Mentalno jače Đakovčanke uspjele su u pripetavanju izjednačiti rezultat na 1:1. Na krilima dobivenoga seta Đakovčanke su u trećem setu potpuno ponizile svoje protivnice prepustivši im samo 11 poena. „Sada ili nikada“, bila je đakovačka ideja jer puno puta Azena je znala zagorčati život. Đakovčanke su odigrale odličan set, pokazale da im je mjesto u prvoj ligi i vratile barem malo duga nastaloga iz protekloga razdoblja.

A na kraju utakmice gošće su čeznutljivo morale pogledati slavljeničko đakovačko kolo, a ova pobjeda znači i rušenje psihološke barijere u utakmica protiv današnjih protivnica.

Pred Đakovčankama je sljedeći vikend utakmica posljednjega 14. kola u kojemu ugošćuju Zadar. Nakon toga slijedi doigravanje za opstanak u prvoj ligi.