/Rukometašice Đakova oprostile se od KUP natjecanja
đak ruk

Rukometašice Đakova oprostile se od KUP natjecanja

Rukometašice Đakova poražene su u utakmici osmine finala KUP-a te se tako oprostile od tog natjecanja. Na gostovanju u Ivanić Gradu domaće igračice bile su bolje te pobjedom od šest pogodaka razlike ostvarile prolaz u iduću fazu nadmetanja u KUP-u.

IVANIĆ – ĐAKOVO  28:22 (12:10)

Ivanić Grad – Dvorana Žeravinec. Gledatelja: 250. Suci: Goran Cupek i Robert Kotuhar.

IVANIĆ: Kralj, Petreković 3, Kinderman 1, Forko, Krznarić 1, Mrazović 9, Krnjević 3, Pezić, Ajduk 2, Jambrek 1, Bukovina, Žerjavić 1, Hren, Orlović 4,  Gunjača 3

ĐAKOVO: Živković, Orgulan 1, Dubravac 3, Delić, Ćurić, Antonia Klemen 1, Goluža, Prskalo 1, Zirn 3, Privara 4, Beljan 2, Zvonimira Klemen, Mihalina 4, Češnik 2, Dunđerović, Matasović 1. Trenerica: Ivka Verhas

Nakon zimske stanke đakovačke rukometašice odradile su prvu službenu utakmicu u novoj 2016. godini pod trenerskom palicom Ivke Verhas. U osmini finala Kupa Hrvatske gostovale su u Ivanić Gradu gdje su poražene od drugoligaške istoimene ekipe.

Obje ekipe u utakmicu su ušle s dosta nervoze tako da je prvi pogodak pao tek u šestoj minuti susreta. Do odlaska na odmor obje ekipe bile su ravnopravne, ali u samoj završnici prvoga dijela domaće su igračice uspjele doći do prednosti od dva pogotka(14:12).

Domaće su igračice bolje otvorile drugo poluvrijeme i serijom 8:1 trasirale put prema pobjedi. Do kraja susreta drugoligašice iz Ivanića sačuvale su svoju prednost i na kraju se zasluženo plasirale među osam najboljih hrvatskih ekipa u Kupu Hrvatske.