/Rukometaši Borova su na 8 od 8, zadnja prepreka za savršenu jesen je Požega NEXE JE U DERBIJU SLAVIO U POŽEGI, POBJEDE ŽUPANJE I VALPOVKE
požega nex rukomet fb

Borovo je u fantastičnom natjecateljskom ritmu i trenutno je na osam pobjeda iz osam utakmica. Za savršen učinak u prvom dijelu sezone treba im pobjeda u devetom kolu nad Požegom. Bez obzira na rezultat te utakmice prva pozicija na pola natjecanja im je gotovo zagarantirana. Tek pobjeda s velikom razlikom Nexea i poraz s velikom razlikom Borova može u teoriji gurnuti Našičane na prvu poziciju. U jednosmjernoj utakmici uzeli su bodove u Starom Petrovom Selu nadvisivši domaćina s velikih 18 pogodaka razlike.

Brođani su odigrali 8. kolo 2. HRL Istok u Virovitici protiv ekipe RK Slatina. U prvom poluvremenu su gosti nekako i držali priključak, ali uz puno tehničkih grešaka i izgubljenih lopti u napadu, za što možemo reći da je danak neiskustva i mladosti. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 17-12 za ekipu iz Slatine. U drugom poluvremenu Brođani igraju bolje i smanjuju rezultat na samo 3 razlike. Uslijedio je neočekivani pad koncentracije, a uz to se teško ozlijedio igrač Broda Krešimir Simeon (lom lijeve nadlaktice) pa su na kraju rukometaši Broda utakmicu izgubili rezultatom 35:27.

RK Nexe ll – RK Požega 27:23 (12:12)

RK Nexe ll: Brnjak, M.Poljak, Šafar, Ćuić 3, Janeski, Njegovan, Stošić 1, Malkoč, Delić, I.Poljak, Greganić 9, Kovačević 7(3), Rinčić, Kvastek 3, Vulić 4(1), Zahirović. Trener: Ivan Tomičić.

RK Požega: Ćosić, Banović, Grbeš 1, Jurković, Mjertan, Vlašić 2, Tomas 7, Obradović, Gotal, Balenović, Grgurić 9, Gelenčir 4, Mršić, Markanjević, Franjić, Tukonić. Trener: Hrvoje Jurković.

Sedmerci: RK Nexe ll 4/4 (Kovačević 3/3, Vulić 1/1), RK Požega 2/2 (Grgurić 2/2)

Isključenja: RK Nexe ll 4 minute (Kvastek 2, Vulić 2), RK Požega 16 minuta (Grgurić 2+2+2, Balenović 2+2, Jurković 2, Vlašić 2, Tukonić 2)

Suci: Milan Muslin i Tomislav Paripović (Bjelovar)
Nadzornik: Loren Marić (Repušnica)

RK ŽUPANJA – RK LIPA 47:25 (22:8)

Rutinska pobjeda domaćina. Odigrali su Županjci ozbiljno kao j protiv svakog protivnika, a zbog visokog vodstva uspjeli su uvesti malo i mlađi kadar koji je pokazao volju i karakter i želju za igranjem, kao i ostali standardni igrači. U zadnjem kolu u ovoj polusezoni Županja ide u goste Brodu.

U 8. kolu ugostili su Valpovčani ekipu iz Orahovice te ih nadigrali rezultatom 26:20. Već u prvim minutama su došli u vodstvo i nisu ga ispuštali do kraja ove fer i korektne utakmice. Iduću utakmicu Valpovka igra u srijedu gdje u kupu dočekuju RK Osijek.