/Čudesna utakmica Roberta Marića, Nikšić zabio 5 komada ČETVRTO KOLO OSJEČKO BARANJSKE 1. ŽNL
đurđenovac ratar

Današnjim utakmicama u Đurđenovcu i Donjem Miholjcu započelo je četvrto kolo Osječko-baranjske 1. ŽNL, a ako se po jutru dan poznaje bit će to rekordno efikasno kolo. Ponajviše zahvaljujući fenomenalnim partijama Roberta Marića i Vedrana Nikšića u dva susreta palo je čak 16 pogodaka!

JEDINSTVO – TOMISLAV 3:6

Malo niže u ovom članku napisali smo malu odu Robertu Mariću koji je postigao četiri pogotka u pobjedi Đurđenovca, a Vedran Nikšić je postigao jedan više u 6:3 pobjedi Tomislava koji i dalje juri nezaustavljivo kroz 1. ŽNL. Za Nikšića je to već pomalo uobičajen učinak, nema potrebe za odama i hvalospjevima, čovjek zabija kad i kako želi! Na kraju pobjeda momčadi s Livane izgleda vrlo uvjerljivo, ali kada se pogleda bolje Jedinstvo je bilo u igri za barem bod sve do 77. minute! Strijelci za domaće bili su Mihael Šnel, Marko Matović i Deni Zemunić, a za goste osim Nikšića jednom je pogodio i Petar Grabić. Inače, nakon 4 kola Nikšić je zabio – 11 komada!

– Još jedna teška utakmica za nas, ekipa koja je na prvom mjestu. Prvo poluvrijeme odigrali smo jako dobro te kod rezultata 0:0 stvorili dvije izgledne prilike koje nismo realizirali, kasnije smo zabili gol za vodstvo ali nakon dvije individualne pogreške protivnik do kraja poluvremena prelazi u vodstvo od 1:2. Drugo poluvrijeme mi smo dominirali u posjedu a protvnik je iskoristio sve naše pogreške te iz kontre i polukontre došao do pobjede. Žalosno je da na domaćem terenu zabiješ 3 gola i ne pobjediš. Nas je uništila individualna kvaliteta protivničkog napadača i naše individualne pogreške u fazi obrane. Čestitam protivniku na pobjedi te na fer i korektnoj igri –  rekao je Martin Majdenić, trener Jedinstva.

helda interijeri 300x100

– Nakon lošeg ulaska u utakmicu i rezultatskog minusa do kraja poluvrijemena uspijevamo preokrenuti rezultat u našu korist. U drugom poluvremenu povećavamo vodstvo ali solidni domaćin se ne predaje i stalno nas sustiže i drži utakmicu neizvjesnom do zadnjih deset minuta. Unatoč dobrom i borbenom domaćinu uz pet pogodaka Vedrana Nikšića zasluženo smo pobijedili u gostima –  komentar je Davora Rudeca, trenera Tomislava.

miholjac

ĐURĐENOVAC – RATAR 4:3

Kakva luda utakmica u Đurđenovcu! Ratar je u sezonu krenuo s visokim ambicijama, da to nije nimalo neutemeljeno pokazali su u samom uvodu ove utakmice kada su jednim golom Ivice Horvata i dva fantastičnog Floriana Abramovića nakon samo 17. minuta imali riješenu utakmicu. Riješenu, da je riječ o normalnoj, ali rekosmo ova je bila luda. Na odmor se otišlo sa spomenutih 0:3 i činilo se da će gosti rutisnki sačuvati prednost, no na teren su se vratile potpuno druge momčadi, a Robert Marić je zaslužio spomenik na ulazu na đurđenovački stadion nakon onoga što je napravio u drugih 45. minuta! 50; 62; 68 i 81. minuta za najluđi preokret sezone! Bravo majstore!

– Otvaranje utakmice kao iz noćne more, 0:3 u 17-oj minuti. Nakon toga mijenjamo sustav igre i pokušavamo se vratiti u igru. Do poluvremena smo stvorili 2-3 izgledne prilike za gol, no nažalost nismo poentirali. Na poluvremenu sam uvjeravao igrače da utakmica nije gotova, da se možemo vratiti. Poslušali su me, dali sve od sebe i preokrenuli rezultat. Čestitam im na tome. Ne mogu a da se ne naklonim Mariću koji je odigrao ludu utakmicu i zabio sva 4 gola. Svaka čast! –  izjavio je Branko Marček, trener Đurđenovca.

–  Zaslužena pobjeda domaćina, nakon prvog poluvremena 0:3 rezultat koji se se ne smije prokockati, ali mi smo to danas uspjeli. Domaćin u drugom poluvremenu stiže do totalnog preokreta 4:3 i na tome im čestitam, a mi se moramo spustiti na zemlju –  mišljenje je Josipa Mišića, trenera Ratara.