/Remi Osijeka, porazi Đakova i Nove Gradiške UOČI ZADNJA TRI KOLA NEPOZNANICA JE SVE MANJE
osijek rukomet yt

Naša tri predstavnika su odigrali svoje susrete u Prvoj HRL s već lesto viđenim scenarijem. Osječani uspijevaju doći do pozitivnog rezultata, ali drga dva predstavnika se ove sezone prilično muče. Đakovčani će ostati na ovoj poziciji jer ih Garešnica ne može stići, Nova Gradiška ima još uvijek šansu pobjeći s posljednjeg mjesta no za to joj trebaju pobjede koje nije lako ostvariti protiv dobrih i kvalitetnih suparnika.

RUDAR – ĐAKOVO   35:28 (15:12)

Rude – Sportska dvorana Rude. Gledatelja: 200. Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag).

RUDAR: Cvetković, Karlo Skenderović 1, Runtes 5, Filip Skenderović 5, Škiljan, Gaća 1, Trčak 3, Tojčić 4, Štajnkler 6, Ormačić, Brnas 2, Banjedvorec 1, Andrej Trčak2, Zaković, Fresl 3.

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović, Šaravanja 11, Jukić, Perković, Šimić, Mandarić, Goluža 5, Jozipović, Tot, Jakšić 3, Klepo, Ćurić 5, Bradarić 3, Šestak 1. Trener: Perica Martić.

Iluzorno je bilo očekivati da će Đakovčani iznenaditi vodeću momčad lige, ali igrači Perice Martića odigrali su solidnu utakmicu u kojoj su pokazali da i oni znaju igrati rukomet. Đakovčani su odlično odigrali u prvom poluvremenu gdje su stalno držali rezultatski egal“. U 20.minuti na semaforu je bilo 9:9, a domaćini su u posljednjih pet minuta uspjeli doći do najveće prednosti do tri pogotka (15:12). Odličnu igru u prvih 30 minuta prikazao je Vedran Šaravanja koji je postigao šest golova. S tri gola dobro mu je asistirao Mario Goluža.

U nastavku utakmice Đakovčani su držali priključak tako da su došli do zaostatka od minus 2 (15:17) da bi domaći igrači serijom pogodaka pobjegli na 23:17. Tada je u đakovačkim redovima ponestalo snage i koncentracije, a domaćini su mirnom igrom došli do već unaprijed planirane pobjede koja ih još korak približava prvom mjestu i ulasku u premijer ligu.

U đakovačkim redovima igrom je na svoje najbolje dane podsjetio Vedran Šaravanja, strijelac čak 11 pogodaka, Renato Ćurić i Mario Goluža dodali su po pet.

Ovim porazom Đakovčani i dalje ostaju na 12. mjestu s 13 bodova, u sljedećem 24. kolu na svom terenu dočekuju momčad Bjelovara koja se još uvijek nada da može sustići momčad Rudara. Osim toga, u bjelovarskim redovima nastupa i bivši đakovački rukometaš Denis Tot. (M.Šola)