/U regionalnom rukometnom derbiju podjela bodova NOVA GRADIŠKA – ĐAKOVO 33:33 (14:14)
rukomet đakovo

U regionalnom rukometnom derbiju podjela bodova.

Nova Gradiška – Dvorana Elektrotehničke škole. Gledatelja: 200. Suci: Robert Kober (Zagreb) i Igor Sunajko (Dugo Selo).

NOVA GRADIŠKA: Miletić, Sertić 4, Orelj 4, Mihić 3, Barun 1, Jugović, Raguž 6, Zaužel 2, Ivanišević 8, Ćosić 3, Jurković 2, Rajić. Trener: Ivan Sertić.

ĐAKOVO: Edi Vešligaj, Matej Ćuk, Marin Bradarić, Ivan Perković, Boris Tot, Ivan Kovač 5, Domagoj Perlić 6, Renato Ćurić, Stjepan Knežić, Ivan Barberić, Krešimir Klepo 2, Frano Šimić 5, Robert Filipović 7, Matko Rotim 8, Josip Punda. Trener: Perica Martić.

Đakovački rukometaši bolje su otvorili utakmicu u Novoj Gradiški te su poveli rezultatom 5:2, međutim, domaćini uspijevaju poravnati rezultat kod rezultata 7:7 i do odlaska na odmor momčadi su se izmjenjivale u minimalnim vodstvima. Nakon trideset minuta igre, rezultat je bio neriješen – 14:14. U prvom poluvremenu nerješiva enigma za domaću obranu bio je Matko Rotim koji je postigao šest golova, tri je postoga Filipović, a po dva Kovač, Perlić.

U drugom dijelu Đakovčani su ponovo bili bolji, napravili su prednost te poveli 18:15. U tim trenucima đakovački napadači bili su raspoloženi: golovi su sijevali sa svih strana: raspoložen na krilu Kovač, sa sredine ubojiti Perlić i Filipović, a na crti je opet „carevao“ Rotim. S tako raspoloženim igračima gosti su kontrolirali tijek drugoga poluvremena i u samu su završnicu ušli sa sedam golova prednosti 21:28). U tim trenucima dominirali su Frano Šimić s pet, Domagoj Perlić s četiri i Ivan Kovač s tri pogotka. Međutim, domaćinima je jedino preostalo zaigrati presing, i to im je na kraju donijelo bod. U samoj završnici Đakovčani su čuvali prednost od dva do tri gola (31:28; 32:29). U 57. minuti robert Filipović postigao je posljednji đakovački gol za vodstvo 33:31. I kada se činilo da će Đakovčani kući pjevajući, domaći igrači presingom su uspjeli prekinuti gostujuću igru i u samoj završnici postići dva pogotka za konačnih 33:33.

I ponovo će Đakovčani dugo sanjati ovu utakmicu jer su od gotovine napravili veresiju i jedan bod poklonili momčadi Nove Gradiške.

Đakovčani su u ovom trenutku četvrti s deset bodova, a u sljedećem kolu na svom parketu dočekuju Bjelovar.