/Ladimirevački Slavonac pregazio imenjaka u borbi za ostanak TORPEDO I BARANJA BELJE REMIZIRALI U PRAVOJ DRAMI
58377293_1090815927764930_7903567250089574400_n

Osječki županijski prvoligaš danas su zaključili 24. prvenstvenu etapu koja je vrlo zanimljiva. U derbiju začelja palo je čak 11 golova, u derbiju Đakovštine slavlje gostiju iz Punitovaca, a u osječkom gradskom derbiju očekivana pobjeda Olimpije.

SLAVONAC L. – SLAVONAC T. 10:1

U Ladimirevcima je igrao derbi začelja između dva imenjaka, a na kraju je domaći Slavonac došao do nestvarne pobjede kakva se ne viđa baš često. Iskalio je domaćin sve frustracije ovog proljeća i usmjerio momčad iz Tenje prema 2. ŽNL. Već u 4. minuti bilo je 2:0 zahvaljujući Kovačeviću i Kolesariću, a do odmora je već sve bilo jasno, Ladimirevci su vodili 5:0! U nastavku su bili jednako uspješnji, a najuspješniji među njima trostruku strijelac Vlaho Baban, dok je jedini pogodak gostiju djelo Ante Katića.

Napokon smo probili psihološku barijere i osvojili tri boda. Cijeli tjedan smo se pripremali za današnju utakmicu, iako smo imali i prvo kolo županijskoga kupa protiv trećeligaša, sve smo podredili današnjoj utakmici. Mogu samo ekipi čestitati što smo bili maksimalno odgovorni i, napokon, učinkoviti, pa sada možemo mirnije dalje. Čestitke gostima na fer i korektnoj igri, a mi se pripremamo za iduće kolo. – izjava je Ivana Peroševića, trenera domaćeg Slavonca.

Čestitke domaćinu na zasluženoj pobijedi, a nama ostaje da probamo do kraja prvenstva bar malo vratiti čast našem klubu kojeg smo uprskali, ali to je odraz stanja u našem klubu koji nažalost nije nimalo sjajan, hvala. – kazao je nakon susreta Ivica Vuka.

Screenshot_20190428-215030_Chrome

METALAC – OLIMPIJA 1:4

Olimpija je u gradski derbi startali kao veliki favorit što je Samardžićeva momčad na kraju i opravdala, ali tek u drugom poluvremenu nakon što je prvo završeno bez pogodaka. Mijatović i Kasač su donesli prednost Olimpiji, Lešić je vratio nadu domaćinu, no to je bilo kratkog daha, jer ubrzo Žeper i Bilandžija pogađaju za uvjerljivu pobjedu!

Zaslužena pobjeda gostiju, ali možda i sa pomalo prevelikim rezultatom. Dok smo imali snage utakmica je bila potpuno izjednačena, no u nastavku utakmice gosti su iskoristili sve svoje prilike i slavili – komentar je Zdenka Glumca, trenera Metalca.

Screenshot_20190428-215055_Chrome

TORPEDO – BARANJA BELJE 2:2

Kuševac je bio domaćin ogledu Torpeda i Baranja Belja u kojem su gledatelji mogli uživati i dobroj utakmici i četiri pogotka, po dva u svakoj mreži. Gosti su na odmor išli s prednosti zahvaljujući Bariću. Kada je 7 minuta prije isteka 90′ Dorotić zabio za 0:2 činilo se da je priča gotova, da bodovi idu u Beli Manastir, ali ipak ništa od toga. U 85. kapetan i trener Torpeda Branimir Ivanda smanjuje i vraća svoju momčad u igru, a u 93′ Munižaba vara svog vratara Palinkaša i Baranja ipak kući putuje sa samo jednim bodom.

– Danas smo odigrali dva potpuno različita poluvremena. Prvo u kojem smo izgledali anemično i bezidejno i drugo u kojem se budimo i vraćamo nakon minusa od dva gola. Čestitao bi svojim igračima na poštenoj i srčanoj borbi do zadnje minute. – kazao je nakon susreta Branimir Ivanda.

Screenshot_20190428-215126_Chrome

FEŠK – HAJDUK  5:0

Dvoboj Feška i Hajduka odlučen je nakon samo pola sata igre, domaćinu je toliko trebalo za velikih i nedostižnih 3:0. U drugom dijelu dodali su još dva pogotka za vrlo težak poraz Hajduka koji je daleko od prave forme. Sjajnu utakmicu odigrao ej Ivan Benković koji je upisao hattrick, a osim njega strijelci su bili Špoljarić i Ivan Kapraljević.

Čestitke mojoj ekipi na pobjedi! Odličan pristup i ulazak u utakmicu nam je omogućio da na poluvremenu vodimo sa 3:0! Odigrali smo poluvrijeme gotovo bez greške. Malo smo sporije ušli u drugo poluvrijeme no brzo smo se konsolidirali i sa još 2 pogotka završili utakmicu, te zasluženo ostvarili pobjedu sa velikim rezultatom! Fer i korektnu igru smo zaključili zajedničkom večerom sa gostima iz Popovca! – izjava je trenera Feška Stjepana Kapraljevića.

– Ovo je nažalost naša realnost. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. – rekao je kratko Igor Kolarić, trener Hajduka.

Screenshot_20190428-215152_Chrome

RATAR – SLAVONIJA  1:4

Derbi Đakovštine igrao se i Piškorevcima. Ratar je planirao i protiv Slavonije potvrditi da je njegov teren prava utvrda, no gosti iz Punitovaca su imali malo drugačiju ideju. Sredinom prvog poluvremena dvostruku prednost gostima donesli su Perak i Štigler. BAtinić je smanjio i vratio Ratar u igru, ali nije to dugo trajalo, u igru je ponovno ušao Uzelac i pogodio za 3:1 što je slomilo domaćina, a potpunu dominaciju Slavonije okrunio je Igor Bešlić koji je postavio konačni rezultat.

Jako loša naša predstava danas, samim tim i zaslužena pobjeda gostiju. Jednostavno nismo danas bili pravi, unaprijed smo upisali bodove i to nam se osvetilo! Okrećemo se još jednoj domaćoj utakmici koja nas čeka sljedećeg vikenda, Miholjac mora pasti! – riječi su Josipa Mišića, trenera Ratara.