/Rapsodija Osječanki na otvaranju kvalifikacija NORVEŽANKE GLAVNI KONKURENT ZA PROLAZ

Nogometašice Osijeka očekivano su pobjedom krenule u kvalifikacijski turnir za Ligu prvakinja protiv nedoraslog makedonskog prvaka ŽFK Dragon. Pobjeda je naravno očekivana, ali naše nogometašice su gledateljima priuštile pravu rapsodiju i mrežu gošći parale čak 13 puta!

ŽNK OSIJEK – ŽFK DRAGON 13:0

Strijelci: 1:0 Andrlić, 2:0 Joščak, 3:0 Joščak, 4:0 Bulut, 5:0 Andrlić, 6:0 Balić, 7:0 Balić, 8:0 Lojna, 9:0 Balić, 10:0 Andrlić, 11:0 Balog, 12:0 Balog, 13:0 Maltašić

Osijek je već nakon 10 minuta osigurao pobjedu, Mateja Andrlić i Maja Joščak su matirale gostujuću obranu i tih 2:0 je bilo jamac da će prva 3 boda završiti na računu naših nogometašica. Sljedilo je poduže zatišje, a onda je u završnim minutama prvog dijela “procurilo” pa se na odmor otišlo  s uvjerljivih 5:0. U nastavku je u igru ušla Lorena Belić umjesto Monike Šalek i ekspresno pokazala da je riječ o čudesnom napadaču, za samo 7 minuta zabila je 3 pogotka, a među njih se sa svojim ugurala i Izabela Lojna. Malo je povučena ručna da se netko ne bi ozljedio pa gošće iz Makedonije na kraju mogu biti i zadovoljne ovakvim završetkom.

U prvom susretu skupne 10. norveške viceprvakinje Avaldsens slavile su protiv Sportinga 3:2 pobjedu uz odlučujući pogodak u samoj završnici. Šteta, jer idealan bi rasplet bio njihov remi, ali dobro je da je Sporting poražen jer je on sljedeći protivnik naših najboljih nogometašica pa će sigurno u taj susret ući s velikim pritiskom na leđima, a ovako raspoložene Osječanke mogu do nove pobjede!

Prije svega želim čestitati svojoj ekipi na odličnoj igri. I stručnom stožeru na dobroj pripremi tijekom cijelih priprema, a posebne zasluge trenerici Petri koja nas je dobro pripremila i koja vjeruje u nas od prvog treninga. Cijelu utakmicu smo kontrolirali igru i nismo dali protivnicima da nam opasnije zaprijete. Također hvala svim navijačima na podršci, a još veću očekujemo u sljedeće dvije utakmice – rekla je Lorena Balić za Sportalo nakon utakmice.

Jeste li gledali prvu utakmicu, kakvi su dojmovi o sljedećim suparnicima?

Utakmicu smo pratili preko live stream-a . Par cura je pratilo sa trenericom na stadionu. Obje ekipe su jako kvalitetne i dobro pripremljenje. Danas je fokus bio samo na Makedonkama , a sutra ćemo početi na pripremi protiv Sportinga i dobro ćemo ih analizirati i tražiti mane koje ćemo pokušati iskoristiti – zaključila je sjajna Lorena.