/Radnik zaustavljen u Dalju, Slavonija sama na vrhu 2. ŽNL NOGOMETNOG SREDIŠTA OSIJEK
jura jelić

Peto prvenstveno kolo donijelo je prvo izdvajanje na vrhu 2. ŽNL Nogometnog središta Osijek. Slavonija jedina maršira s maksimalnim učinkom nakon što je Radnik doživio poraz u Dalju.

Momčad trenera Jure Jelića slavila je protiv Viteza u općinskom derbiju. Slavonija je na odmor otišla s minimalnim vodstvom nakon što je Roberto Matijević zabio  u završnici, nakon 5 minuta igre u drugom poluvremenu domaćin je poduplao prednost golom Gorana Dakića. Vitez se vratio u igru golom iz jedanaesterca, siguran izvođač bio je Denis Petrović. Bilo je to 15ak minuta prije kraja, dakle dovoljno vremena za potpuni povratak, ali ipak gosti iz Antunovca nisu uspjeli, u 90. minuti Silvio Matijević postavalja konačih 3:1 i ostavlja svoju momčad na maksimalnom učinku! Radnik je teško stradao  u Dalju, na poluvremenu je Radnički imao ogromnih 4:0 i osiguranu pobjedu, u nastavku su gosti to iz dva kaznena udarca uspjeli malo ublažiti, no bodovi su ostali u Dalju. Prva dva pogotka za domaćina postigli su Banović i Matijević, a onda su na scenu stupila dva igrača s brojem 11 na leđima. Domaća jedanaestica Zvonimir Horvat postigao je tri pogotka, a gostujuća Dino Vuković realizirao spomenute jedanaesterce.

111 gif reklame

Iličić i Juganović bili su strijelci u pobjedi Sloge protiv Dunava, a nakon utakmice je bilo prilično burno, redari su morali smirivati gostujućeg trenera, bilo je crvenih kartona, pokušaja udaranja, pa udaranja u pokušaju branjenja.. Čudo jedno! Iako je povela doslovno u prvoj minuti preko Dine Dragičevića Mursa je upisala novi poraz, ovoga puta bodove s Mačkamame odnosi Liv koji se tako prometnuo u prvog pratitelja vodećeg dvojca. Gosti su se vratili u utakmicu u 17. minuti preko Marija Ćosića. U nastavku gosti rade preokret, najprije im prednost donosi domaći igrač Jasmin Lujić koji je u 5 minuta uspio skupiti dva žuta kartona, a onda Marijan Nikolić i još jednom Ćosić zabijaju za pobjedu Liva. Klas je je bez problema odradio gostovanje kod jedine momčadi bez bodova, Erduta. Igor Višević postigao je dva pogotka u prvom poluvremenu i odlučio pitanje pobjednika, a u drugom dijelu za goste iz Čepina pogađaju Erceg i Saborčić, a počasni pogodak za Erdut je zabio Josip Đanić.

osijek 2 žnl

SLOGA – DUNAV 2:0

MURSA – LIV  1:3

RADNIČKI – RADNIK 5:2

SLAVONIJA – VITEZ  3:1

ERDUT – KLAS  1:4

U sljedećem kolu igra se veliki derbi u Josipovcu, na noge Radniku stiže vodeća Slavonija koja ima priliku eventualnom pobjedom otići na velikih 6 bodova prednosti.