/Prvi Beljin pogodak za Osijek BELJO: NIJE IH BILO LAKO „PROBITI“
dion drena beljo nkos

Prvi Beljin pogodak za Osijek BELJO: NIJE IH BILO LAKO „PROBITI“

Osječki je drugoligaš u Gradskom vrtu slavio s 2:0, a mladi je Vinkovčanin postigao svoj prvi pogodak za Bijelo-plave.

I drugu utakmicu ove sezone na domaćem terenu nogometaši Osijeka II riješili su u svoju korist bez nekih većih problema. Doduše, nisu bili onako „raspucani“ kao protiv BSK-a, no ipak su dominirali u ogledu s Kustošijom i zaslužili pobjedu od 2:0. Domaćina je u vodstvo doveo Kolega u 27. minuti, da bi u samoj završnici, u sudačkoj nadoknadi vremena, strijelac bio i Beljo. Najmlađem igraču Osijeka (17 godina) to je bio i drugoligaški prvijenac…

Bili su dobar i čvrst protivnik. Iako smo poveli u prvih pola sata, dobro su se branili i nismo u prvom poluvremenu imali baš puno šansi. U drugom dijelu su nas uspjeli malo i pritisnuti u nekim situacijama, imali su neke svoje prigode, ali smo ipak bili dominantniji. Nije ih bilo lako „probiti“, no sretan sam zbog pobjede, rekao je mladi Vinkovčanin.

Osječani su zasigurno kvalitetnija momčad u odnosu na Kustošiju, no ipak nije bilo lako doći do očekivane pobjede. Beljo je ušao u drugom poluvremenu i bio stalna opasnost za protivničku obranu.

Drago mi je da sam postigao pogodak, nakon nekoliko propuštenih prilika. Žao mi je što se i ranije nisam upisao među strijelce, no ipak je najvažnije da smo osvojili bodove. Očekujem u nastavku sezone još bolje igre, da popravim realizaciju i u svemu napredujem.

Zanimljivo je istaknuti kako je kod oba pogotka asistent bio stoper Magdić. Osijek II je igrao u sastavu: BarešićMagdićGačićĆosićBenićAlmeidaSoldić (’67. Barišić), Ilić (’67. Bliznac), TodorovDago (’46 Beljo) i Kolega. Bijelo-plavima je to sedmi osvojeni bod, a u sljedećem kolu Tolićeva momčad gostuje kod Croatije u Zmijavcima.