/Prepuni Gradski vrt nosio Hrvatsku do pobjede VATRENI PONOVNO SJAJNO DOČEKANI U SLAVONIJI
gradski vrt

Oj Vatreni prođite što dalje, Slavonija podršku vam šalje! Stih je to iz sjajnog bećarca kojeg su pripremili Goran Ivanović Lac i Željko Lončarić Žec, a koji je bio prekrasan uvod Svjetsko prvenstvo u Rusiji koje znamo kako je završilo. Slavonija je danas još jednom pokazala kako voli svoju reprezentaciju, Gradski vrt bio je krcat, Vatrene je dočekao s “ne dirajte mi ravnicu..” s puno emocija, a Vatreni su im odgovorili borbenom igrom i vrlo važnom pobjedom!

HRVATSKA – WELS 2:1

Osijek, Gradski vrt, 17,061 gledatelj

Strijelci: 1:0 Lawrence (ag,17), 2:0 Perišić (47), 2:1 Brooks (77)

Hrvatska: Livaković, Barišić, Vida, Lovren, Jedvaj; Kovačić (od 76. Badelj), Brozović; Perišić (od 90. Škorić), Modrić, Brekalo (od 66 Pašalić); Kramarić

Izbornik: Zlatko Dalić

Wales: Hennessey; Roberts, Mepham, Lawrence, Davies; Allen, Smith; Wilson (od 66. Brooks), Vaulks (od 66. Ampadu), James (od 80. Matondo); Bale

Izbornik: Ryan Giggs

Nakon 4-5 minuta u kojima su Vatreni imali loptu ali bez konkretnog učinka, prva prijetnja stigla je nakon dobre dubinske lopte Kovačića za Kramarića koji nije uspio doći do prilike za udarac, dvije minute nakon toga Kovačić gura loptu Perišiću koji puca snažno, ali iznad grede. Na drugoj strani Wales prijeti brzo izvedenim autom iz kojeg je Wilson ostao sam na rubi kaznenog udarca, ali je pucao samo u Livakovića. U 13. minuti krasna akcija nakon kornera, Modrić je sjajno pronašao Perišića čiji udarac sa 10ak metara odlazi ponovno iznad grede.

17. minuta bila je sretna za Vatrene. Wales je malo izašao, a to je odmah otvorilo prostor našima, Modrić je sjajnom loptom proigrao Perišića koji se sjurio u kazneni prostor, oštrom loptom tražio Kramarića, no prije njega do lopte je došao Lawrence i pospremio je u vlastitu mrežu. Pišemo ga njemu, pamtimo Perišiću koji ne zna doći na Gradski vrt a da ne zabije! Nakon gola naši su primirili utakmicu, kroz siguran posjed diktirali ritam igre i gostima zatvorili sve koridore za napad. U takvoj igri tek u 37. minuti nova prijetnja, još jednom sjajni Luka Modrić u prostor izbacuje Kramarića koji se sjajno namjestio i desnicom gađao suprotni kut, no bio je za malo neprecizan. 42. minuta donijela je prvu pravu priliku za goste, no Livaković je dva puta odlično reagirao i sačuvao svoju mrežu.

Drugi dio krenuo je sjajno, Brekalo je prošao po desnom boku, odlično pucao a gostujući vratar nogom odbija do Kovačića koji zabija pogodak, no poništen je jer je Kramarić bio u zaleđu i ometao vratara. No, nije to omelo naše, samo 30ak sekundi nakon toga nakon jednog flipera lopta dolazi do Perišića na 7-8 metra, a kad se igra u Osijeku to je  – gol! Perišić je zaista posebno inspiriran u Gradskom vrtu! U 59. nova prilika za goste, Bale je dobio odličnu loptu, oslobodio se svog čuvara i sa 15 metra tukao, no Livaković je odlično postavljen i mirno hvata loptu. U 74 Bale puca jako i precizno, ali Livaković sjajno brani. Dvije minute nakon toga, Brooks puca, Vida glavom mijenja smijer lopti i šalje ju neobranjivo iza leđa Livakoviću.

U završnici je bilo pomalo i panike, no najbolju priliku imala je Hrvatska. Još jednom je Luka odigrao sjajnu loptu, Kramarić je ostao sam pred protivničkim vratarom, no udarac je završio daleko od gola. A onda show u 90. minuti, Karamarić je bio u odličnoj situaciji, dobro pucao ali vratar gostiju sjajno brani, a onda odmah u kontri sjajna prilika za Wales, no Livaković uzvraća još jednom sjajnom intervencijom. Nakon toga izbornik Dalić vuče krasan potez, mijenja Luku Modrića a uvodi kapetana Osijeka Milu Škorića, no za vrijeme ovacija Luki primjećeno je da je ozljeđen Perišić pa je ipak on izišao, i naravno, doživio potpuno zaslužene ovacije Gradskog vrta!

Hrvatska je tako upisala nove vrijedne bodove koji nas vraćaju na pravi kolosijek prema Euru. Gradski vrt, Osijek i Slavonija još su jednom pokazali kako se navija za svoju reprezentaciju, a momci na terenu su im se odužili borbenom partijom! Svi zadovoljni, s nestrpljenjem ponovno čekamo Hrvatsku u Slavoniji!