/PPD Zagreb slavio nad Nexeom, a Spačva nad Umagom VINKOVČANI PREPUSTILI UMAGU FENJER
ZAGREB NEXE HRS

Peto kolo Lige za prvaka obilježila su dva derbija. Nexe je dočekao PPD Zagreb u borbi za vodeću poziciju na ljestvici, a Poreč je bio domaćin Dubravi u borbi za treće mjesto. Oba susreta dobili su gosti. Spačva je do prvih bodova stigla pobjedom u Umagu.

rrrrr

Nexe je silno htio nakon odlične sezone u SEHA ligi pokazati da je spremno za novi veliki izazov i obračun sa Zagrebom, iako bez Marka Mrđenovića i Tomija Vozaba bilo je ravnopravno samo desetak uvodnih minuta. PPD je s autoritetom velike momčadi odradio ostatak susreta i ostvario pobjedu koja ga približava 28. naslovu prvaka. Već nakon 20. minuta Zagrebaši su imali šest pogodaka prednosti, a na poluvremenu je bilo čak i osam (6:14). Ništa se dramatično nije promijenilo ni u nastavku. Zagrebaši su bili u svom ritmu, a domaćin jednostavno nije imao odgovora na to. Igor Vori koji je prijavljen u posljednji trenutak, ipak nije odigrao ni minute. Najefikasniji je kod gostiju bio David Mandić sa osam pogodaka, dok je kod domaćina Saša Barišić – Jaman postigao pet pogodaka.

ttttt

Rukometaši Dubrave potvrdili su i u Poreču svoj status u prvom dijelu Premijer lige. Bez Željka Mataijekoji je glavna pokretačka snaga domaći sastav parirao je gostima samo petnaestak minuta. Međutim,Dubrava nije bila kompletna ali je znala iskoristiti slabost domaćina, a kada su pri rezultatu 9:10 preuzeli vodstvo, rukometaši Dubrave nisu ga ispustili do kraja. Najveća prednost bila je +6 u nekoliko navrata u nastavku susreta. Poreč je pak imao nešto raspoloženije vratare. Marin Sakić s pet pogodaka bio je najefikasniji, premda je igrao na lijevom krilu jer je Matija Rađaković morao na srednjeg vanjskog, dok su Dubravu predvodili Karlo Godec sa sedam i Luka Vinković sa šest pogodaka. Gosti su imali pomalo nevjerojatnih 76% realizacije, a s takvim učinkom rijetko se može izgubiti susret.

RK Nexe – PPD Zagreb 19:26 (6:14)

Dvorana kralja Tomislava Našice
Gledatelja: 2560

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar), Marko Mrvica (Biograd Na Moru)
Nadzornik: Siniša Rudić (Biograd Na Moru)

RK Nexe:
Lelić, Šipić 2, Gadža, Leban, Eter, Zrnić, Jaman 6, Car, Buvinić 1, Jelinić, Vida, Lončar, Lavrić, Tomić 5, Jaganjac 4, Celebi 1
Trener: Hrvoje Horvat

PPD Zagreb:
Ristanović, Vori, Mrakovčić 2, Pavletić, Kontrec, Burić 5, Sršen 3, Potočnik, Ravnić, Mandić 8, Hrstić, Bičanić 6, Karvatski, Vlah 2, Vekić, Kastelic
Trener: Branko Tamše

Sedmerci: Nexe 1/2, PPD Zagreb 4/5
Isključenja: Nexe 10 minuta (Eter, Lavrić 2+2, Tomić, Jaganjac) Zagreb 6 minuta (Mrakovčić, Mandić, Karvatski)