/Porazi slavonskih predstavnica u Prvoj ligi SLIJEDI ZAVRŠNI SLAVONSKI DERBI
žok gradiška žok osijek 073

Porazi slavonskih predstavnica u Prvoj ligi SLIJEDI ZAVRŠNI SLAVONSKI DERBI

Odbojkašice su u Prvoj ligi odradile predposljednju dionicu “regularnog” dijela sezone, a oba su slavonska predstavnika parkete napustila pognutih glava. Barem gledajući konačni rezultat. S obzirom da se sve zna, da su Osječanke osigurale povratak u Superligu a Gradiška je ostala bez kvalifikacija za istu, obje su utakmice bile čisto odrađivanje posla i dobra prilika za minutažu curama koje su ranije manje igrale.

Osijek je gostovao u Zadru i nakon dva vodstva ostao bez pobjede, ali bod je s djevojkama doputovao u Osijek pa se bodovni saldo popeo do respektabilna 23 boda. Pomogle su Osječanke Splitu koji je pobjedom u Gradišci preskočio Zadar i primaknuo se izravnom plasmanu u Superligu. Gradiška se od domaće publike za ovu sezonu oprostila 0:3 porazom od Splita, ali Runjaš je nakon susreta bio zadovoljan, na parket je poslao vrlo mladu ekipu koja se u dva prva seta jako dobro nosila s gošćama, dok je u trećem ipak malo pala.

65. OK ZADAR – ŽOK OSIJEK 3:2 (20:25,25:21,13:25,25:20,18:16)
66. ŽOK NOVA GRADIŠKA – OK SPLIT 0:3 (21:25,20:25,14:25)

Sljedeći susret koji se igra u subotu u 17,00 sati u Gradskom vrtu Gradiška završava sezonu, a Osijek nakon toga kreće prema doigravanju za državnog prvaka gdje se nadaju, a i mi zajedno s njima, preskočiti barem jednu prepreku.