/Porazi u oba odbojkaška polufinala, djevojke bile blizu rušenja HAOK Mladosti UZVRAT DJEVOJKE IGRAJU U UTORAK, A DEČKI U SRIJEDU
IMG_0078

Sjajnu odbojkašku predstavu pružile su u zagrebačkom Domu odbojke igračice HAOK Mladosti i ŽOK Osijeka, no pobjeda je na kraju otišla na krivu stranu. Odbojkaši MOK Murse se očekivano nisu mogli kvalitetno nositi s kvalitetnijom, ali i puno odmornijom momčadi Mladosti Riblole u Kaštelama.

Djevojke trenera Fančovića jednostavno ne prestaju oduševljavati ove sezone. Čak i kada izgube zasluže “kapu do poda” Kakva su samo tri seta odigrale u Zagrebu, sjajna, no na žalost ostale su kratkih rukava. Bilo bi nepošteno reći da je pobjeda Mladosti nezaslužena, no da su i naše djevojke slavile bilo bi apsolutno pošteno i zasluženo. U dva seta po ona jedna, dvije lopte koje odlučuju pobjednika otišle su na stranu protivnica, tek su Osječanke u 4. setu pale, više tjelesno nego psihički, i taj set ja lako otišao na stranu Mladosti.

Ova utakmica je sigurno dobra pozivnica gledateljima da u utorak u 20,00 sati dođu u Gradski vrt, no ne i najbolja. Najbolja pozivnica je čitava sezona Najljepšeg kluba u gradu koja je doista impresivna. A nismo baš niti sigurni da joj je u srijedu kraj, sinoć su se i same uvjerile da se mogu nositi i s Mladosti na njenom parketu, uz onaj impuls koji u teškim trenucima daje dodatnu snagu ŽOK Osijek može izboriti majstoricu za veliko finale.

– Bila je stvarno odlična utakmica, i jedne i druge su odigrale odlično, bilo je puno sjajnih napada i s jedne i s druge strane. Iako smo izgubili moram reći da sam zadovoljan igrom. Razlog poraza nije u kvaliteti prve šestorke nego u činjenici da Mladost ima 12 takvih igračica i da u završnice setova ulaze puno odmornije a samim tim i koncentriranije. Naš je problem što stalno odgajamo igračice za druge, kad stasaju odu na fakultet, za poslom i vrtimo se u krug. Jedna Slavonka Kulić igra u Mladosti i pobjedi nas, a da je kod nas bila bi obrnuta situacija, no naravno, mi financijski nikako ne možemo njima parirati, na žalost kada su financije u pitanju Slavonija je miljama iza svih. No, čestitam svojim igračicama, u utorak ćemo dati sve od sebe da pobjedimo Mladost i dođemo do majstorice, ali ako i ne uspijemo, sezona je bila odlična  s obzirom na sve što nam se događalo – zadovoljan je Dario Fančović, trener Osijeka.

POLUFINALE
1. utakmica (8. travnja 2017.)
13. OK MARINA KAŠTELA – OK POREČ 3:0 (25:13,25:17,25:11)
14. HAOK MLADOST – ŽOK OSIJEK 3:1 (25:23,18:25,25:23,25:15)

Odbojkaši Murse išli su pomalo na put bez nade, iscrpljeni i od utakmica i od putovanja, na noge najboljoj momčadi u državi. Unatoč svemu dečki su odigrali sasvim dobru partiju, izuzev prvog seta bili su ravnopravan suparnik Riboli, ali kao i kod djevojaka u završnici setova domaćin je imao više energije, koncentracije i mirnoće i to je u konačnici značilo čistih 3:0 za Mladost Ribolu.

Uzvrat odbojkaši igraju u srijedu, a i oni su definitivno, nakon jedne duge sezone koja ih je strašno iscrpila, zaslužili gormoglasan aplauz. Iako u sportu nada uvijek postoji, pa tako i sada, valja biti objektivan i reći da je protivnik trenutno dosta kvalitetniji, spremniji i da objektivno u Osijek dolaze u ulozi velikih favorita, pa je to momcima vjerojatno oproštaj od sezone, a sjajnim rezultatima zaslužili su dobro popunjene tribine.

U drugom polufinalnom susretu Rijeka je uvjerljivo nadigrala HAOK Mladost i stigla na korak do finala, pomalo iznenađujuće, no i to je dokaz da je Mursa odradila sve kako treba ove sezone, poraz od Rijeke nije ništa strašno i ne može se uzeti kao kiks Meringerove momčadi.