/Poraz Željezničara i Amatera u kupu NS Slavonski Brod SIGURNE POBJEDE OSTVARILI SU MARSONIA I ORIOLIK
oriolik slavonac stupnik fb

Najveće iznenađenje trećeg kola kupa NS SB je svakako ispadanja člana MŽNL Željezničara koji je izgubio od fenjeraša Prve ŽNL Mladosti iz Sibinja. Nakon dramatične završnice te gubitka od 0 – 1 domaćin okreće utakmicu u svoju korist. Prvo je lijepim lobom Josip Čuljak zabio gol za poravnanje, a zatim u 65.minuti maestralnim udarcem iz voleja Anto Gavran zabija za 2 – 1. Gosti pokušavaju zabiti za poravnanje, prijete iz skokova, udaraca sa strane, a domaćin prijeti iz kontri i polukontri, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Pomalo je iznenađujuć i poraz vodeće ekipe elitnog ranga županijskog natjecanja Amatera koji je pokleknuo na Jelasu od Omladinca koji nakon dolaska Amira Lošića na klupu igra sve bolje. Andrej Krajinović je zabio već u prvom dijelu što je ostao i konačan rezultat ovoga susreta.

Marsonia i Oriolik su ostvarili očekivan prolaz isto kao i Zadrugar koji je u srazu prvoligaša iskoristio prednost domaćeg terena.

NK Zadrugar – NK Gundinci 1-0 (0-0)
Strijelac: Kljajić
Sastav domaćina: Knežević , Žambok, Ćubel, Degmečić, Mađarević, Živković,Vuksanović, Kozbašić, , Kolesarić M., Kljajić, Fumić (Kurkutović H.,Kolesarić I.)
Obje ekipe bez dosta igrača (Zadrugar bez Trepšića, Živića, Đurkovića, Galovca, Vukovarca) prikazale su dopadljiv i atraktivan nogomet gdje smo bili spretniji i sretniji i na kraju zasluženo slavili s 1-0. Pogodak odluke postigao je Denis Kljajić u samom finišu utakmice (volej iz okreta s oko 18 metara uz samu vratnicu).

U prekrasnom gostoprimstvu Slavonca u Brodskom Stupniku pogotke za trećeligaša iz Oriovca su postigli Marinović, Stubičan, Jurić, Barišić, Blažević Šimo, za domaćina Gubić , a najneizvjesniji susret je odigran u Donjij Vrbi i jedini je završio nakon izvođenja jedanaesteraca, a kao pobjednik ruleta izašao je gostujući sastav iz Bukovlja. Nakon regularnog dijela utakmice bilo je 3-3 (0-1).Gosti su u 60′ poveli 0-2 i činilo se da je utakmica riješena , ali domaći su preokretom u zadnjih pola sata poveli 3-2,da bi gosti u zadnjim sekundama nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora poravnali na 3-3. Nakon izvođenja lopte sa centra glavni sudac je svirao kraj utakmice i pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca. Domaćin je promašio 3,a gosti 2 jedanaesterca i na kraju sretno i spretno Slavonac prolazi u 4.kolo i u završnicu kupa na proljeće.

SIVRIĆ I MIŠIĆ DONIJELI POBJEDU U DONJIM ANDRIJEVCIMA

Odigrali su nogometaši Marsonije skromnu utakmicu u Donjim Andrijevcima u 1. kolu Županijskog Kupa protiv domaćeg Tomislava člana Prve Županijske nogometne lige. Ove dvije momčadi sastale su se još u ljetnim pripremama prije nešto više od 2 mjeseca i tada su Bijelo – crni na istom mjestu slavili pobjedu s 8:0. Sada u 3. kolu Županijskog Kupa bilo im je puno teže. Vidjelo se na momčadi trenera Islamija da je posljednji prvenstveni domaći poraz od Čepina itekako ostavio traga. Tek u drugom poluvremenu Brođani su u 3. minute postigli 2 gola što im je bilo dovoljno za pobjedu od 2:0 i prolaz dalje u Kupu. Do vodstva su Bijelo – crni došli u 59. minuti kada je s desne strane dobro ubacio Mirković, a Sivrić je lijepim udarcem svladao Jagnjića za 0:1. Samo 3 minute kasnije Marsonia ima 2:0. Ponovno je Mirković u ulozi asistenta, ovoga puta za Mišića koji se iz blizine dobro snašao te je uspio ugurati loptu u mrežu