/Poraz Slavonije za kraj šampionske sezone 2. ŽNL NS ĐAKOVO
slavonija punitovci

Poraz Slavonije za kraj šampionske sezone 2. ŽNL NS ĐAKOVO

Završena je đakovačka 2. ŽNL. Prvak je od ranije poznat, to je Slavonija iz Punitovaca koja je već mislima u kvalifikacijama za 1. ŽNL pa joj se u posljednjem kolu dogodio poraz za kraj sezone.

DRAČICE – SLAVONIJA (P)  2:1 (1:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 200. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Josip Drenjančević (Đakovo) i Ivan Lulić (Kuševac). Strijelci: 1:0 Grgić (26.- 11 m), 1:1 Josip Perak (54.), 2:1 Čečura (80.).

DRAČICE: Mario Čolić, Jezidžić, Nerovčić, Petar Andričić (60.Pavličić), Đurđević, Kasa, Grgić, Tadić (86. Sučić), Udovčić (82. Jukić), Čečura, Marko Čolić (71. Cikač). Trener: Ivica Gavran.

SLAVONIJA (P): Hrvoje Stipanović (46. Domagoj Marinović), Perić, Poljarević (65. Uzelac), Veverec, Klepo (71. Burek), Tadijan, Škorvaga (30. Ivan Stipanović), Štigler, Dražen Perak (86. Šuvarić), Bjelobrk, Josip Perak. Trener: Goran Uzelac.

Dračičani su, kako priliči njihovoj gostoljubivosti, čestitali Punitovčanima na osvajanju naslova prvaka i zaželjeli im prolazak u Prvu županijsku ligu, ali to nije značilo da će im pokloniti i bodove. Dapače, u svojoj prvoj drugoligaškoj sezoni Dračičani su željeli s tri boda osigurati četvrtu poziciju. I u tome su uspjeli. Domaćini su poveli u 26. minuti iz jedanaesterca, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Ivan Grgić.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme te golom Josipa Peraka došli do izjednačenja. Ipak, u završnici susreta, Igor Čečura postigao je drugi pogodak za Dračice i obostrano slavlje je moglo početi. Punitovačko za naslov prvaka, a dračičko za četvrto mjesto.

Prvaci Druge županijske lige – NK Slavonija Punitovci

Naslov je naš – svi slave u Punitovcima

HAJDUK (ŠP) – SLOGA  4:0 (1:0)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Sudac: Filip Čota (Đakovo). Pomoćnici: Dario Jurić (Đakovo) i Luka Galić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Josip Džambić (36.), 2:0 Ognjenović (80. – 11 m), 3:0 Duspara (88.), 4:0 Bakić (90.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Blažeković, Duspara (89. Meznarić), Mandić, Rudnički, Pitlović (84. Horvat), Josip Džambić (69. Bakić), Perak, Veselinović (72. Kristijan Đambić), Ognjenović. Trener: Branko Bagarić.

SLOGA: Talavanić, Mihael Romac, Ivan Romac, Ševerac, Ivan Josipović, Matošević, Marin Penava, Goran Josipović, Kleiner, Sušić, Rašić (74. Pačarić). Trener: Miro Ivić.

Širokopoljci su se nadali da pobjedom protiv Sloge još mogu doći do četvrtoga mjesta što bi s obzirom na njihovu mladu momčad bio odličan uspjeh. I u toj namjeri su uspjeli, ali su Dračičani pobijedili Punitovčane i tako ipak Hajduku ostaje peta pozicija. U prvom poluvremenu gosti su dobro stajali na terenu, ali su Širokopoljci ipak u 36. minuti pronašli put do njihove mreže. Strijelac za 1:0 bio je Josip Džambić. U nastavku susreta, domaćini nikako nisu pronašli načina kako razbiti čvrstu obranu Sloge. Ipak, u završnici susreta, točnije u 80. minuti, Ognjenović iz kaznenoga udarca dovodio Hajduk u vodstvo 2:0. U samoj završnici domaćini su postigli još dva pogotka (Duspara i Bakić) za uvjerljivu pobjedu Hajduka. I peto mjesto je tu.

DINAMO (TR) – MLADOST (I)  2:2

Podjelom bodova i Trnavčani i Ivanovčani su ostvarili zacrtani plan – izbjegli pretposljednje mjesto koje još uvijek ne garantira ostanak u ligi.

RADNIČKI – HOŠK  3:3 (1:2)

Viškovci – Igralište NK Radnički. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Marko Šimić (Đakovo) i Emin Gluhalić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Zlatko Horvat (10.), 1:1 Hrgić (31.), 1:2 Peša (44.), 2:2 Kovač (59.), 3:2 Zlatko Horvat (61.), 3:3 Danijel Rac (80.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Antonio Lagator (46. Bikić), Domagoj Ćurić, Vlajčić, Mijakić, Majstorović (90. Vragolović), Goran Lagator, Luka Drenjančević (34. Jelečević), Horvat, Gudelj, Kovač. Trener: Domagoj Vragolović.

HOŠK: Grubešić, Rac, Zeko, Katarin, Dražetić (18. Stipić), Kust, Živković, Lulić, Milković, Hrgić, Peša. Trener: Ivan Milković.

Utakmica između Radničkoga i HOŠK-a protekla je u otvorenoj utakmici u kojoj su i jedni i drugi željeli do pobjede. Već u desetoj minuti domaćini dolaze u vodstvo. Gudelj je točnom loptom pronašao Zlatka Horvata koji glavom pogađa gašinačku mrežu. Gosti su izjednačili iz slobodnoga udarca kojega je s 25metara izveo Robert Hrgić. Pogodio je same rašlje gola Danijela Drenjančevića. Gašinčani su u samoj završnici poveli 2.1, a strijelac je bio Marko Peša. Asistent za drugi pogodak bio je Milković. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, bolju igru domaći igrači okrunili su s dva pogotka. U 59. minuti ponovo je asistent bio Gudelj koji n rubu kaznenoga prostora pronalazi Kovača. Za 2:2. Svoj drugi pogodak, a viškovački treći, postigao je Zlatko Horvat. U završnici utakmice Gašinčani su došli do trećega pogotka koji im je donio bod. Strijelac je bio Danijel Rac koji s 25 metara pogađa viškovačku mrežu.

Nakon utakmice, svoju ostavku,  pismenim putem poslao nam je trener Radničkoga Domagoj Vragolović: „Zahvaljujem se igračima i upravi na suradnji. Razlog ostavke su loši rezultati u zadnjim utakmicama u kojima smo ostvarili samo jednu pobjedu i doživjeli čak sedam poraza. Igračima i upravi želim sreću u novom prvenstvu“.

OMLADINAC (J) –  BUDUĆNOST 4:1

Josipovčani su u posljednjem kolu osigurali pobjedu koja im, na njihovu žalost, donosi samo treće mjesto. Prisjetimo se da su Josipovčani bili jesenski prvaci i da su do posljednjih nekoliko kola vodili borbu za prvo mjesto sa susjedima iz Punitovaca.

Budućnost je ovim porazom završila na pretposljednjem mjestu i njihova drugoligaška sudbina ovisit će o uspjehu Punitovčana u kvalifikacijama za ulazak u Prvu županijsku ligu. Ukoliko se Slavonija plasira u više rang, Budućnost bi zadržala status županijskoga drugoligaša.

OMLADINAC (ĐS) – ŠOKADIJA   0:1 (0:0)

Selci Đakovački – Igralište Brana. Gledatelja: 100: Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Mario Vuković (Đakovo) i Tomo Dramac (Đakovački Selci).  Strijelac: 0:1 Ilija Degmečić (59. – 11 m).

OMLADINAC (ĐS): Kovačić, Borna Vardić (78. Jurić), Nađ (46. Poplašen), Jelačić, Mikloš, Genda, Bagarić, Brataljenović, Vrtarić, Stjepan Vardić, Aščić.

ŠOKADIJA: Marijanović, Bilić, Ilija Degmečić, Matić (55. Marko Damjanović), Mandarić, Josip Damjanović (90. Šen), Mato Damjanović, Knežević, Radoš (46. Mašić), Andrijević, Kunce (54. Mario Damjanović). Trener: Nikola Salopek.

U prvom poluvremenu vidjeli smo po nekoliko prilika sa svake strane, ali prema prikazanoj igri, neriješen rezultat je najrealniji. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 59.  minuti kada je ubačena lopta u domaći kaznen prostor u ruku pogodila Krešimira Jelačića, a sudac Zvonimir Novoselić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je kapetan Šokadije Ilija Degmečić. Do kraja susreta, bila je to ravnopravna utakmica u kojoj se rezultat nije mijenjao.

Drugo mjeto je tu -NK Šokadija Strizivojna

Ovom pobjedom Šokadija je osvojila drugo mjesto, odmah iz prvaka Slavonije iz Punitovaca.

SLAVONIJA (B) – REKORD  5:4 (3:2)

Budrovci – Igralište NK Slavonija. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Kedveš (Đakovo). Pomoćnici: Franko Šimunović (Đakovo) i Antun Mižurić (publika). Strijelci: 1:0 Mižurić (3.), 1:1 Marić (7.), 2:1 Martinović(10.), 3:1 Kolić (25.), 3:2 Barić (27.), 3:3 Francem (73.), 3:4 Stanić (80.), 4:4 Mižurić (84.), 5:4 Martinović (89. 11 m).

SLAVONIJA (B): Zorić, Nemet (46. Sito), Igor Kedačić, Zeko, Gabud, Mižurić, Djaković, Kladarić (46. Kretonić), Martinović, Ručević, Kolić. Trener: Željko Jančikić.

REKORD: Jakšić, Gabrijel Kedveš, Francem, Božidar Kedveš,  Sekereš, Kryk, Barić, Žeravica, Stanić, Danijel Kedveš, Marić.

Lijepu i za publiku zanimljivu utakmicu odigrali su Budrovčani i Kondrićani. Bez rezultatskoga imperativa, već od samoga početka počeli su padati golovi kao po tekućoj vrpci. Nešto uspješniji u prvom poluvremenu bii su domaćini koji su vodili 3.2.

U nastavku susreta, Kondrićani preokreću rezultat i u 80. minuti dolaze u vodstvo 4:3, ali zahvaljujući raspoloženome Mižuriću i Martinoviću, u samoj završnici, Budrovčani postižu dva pogotka i dolaze do konačne pobjede 5.4. Nažalost, ovi bodovi za Slavoniju ništa ne znače jer će budrovačka momčad od sljedeće sezone nastupiti u Ligi Nogometnog središta Đakovo.