/Poraz Rijeke na Rujevici, crveni karton Mišića VISOK PORAZ HRVATSKOG PRVAKA BEČANI UZVRATILI RIJECI, SLAVILI NA RUJEVICI
rijeka nkri

U četvrtom kolu Europske lige Rijeka je na svom terenu dočekala bečku Austriju, no ostala je praznih ruku.

Poslije dva uvodna poraza u Skupini D, od AEK-a i Milana, momčad Matjaža Keka vratila se u igru pobjedom 3:1 u austrijskoj prijestolnici. Međutim, u četvrtak su Bečani uzvratili.

Gosti su poveli u nekoliko minuta prije odlaska na odmor, kada je vješti Prokop zaključio protunapad Austrije, a tračak nade vratio je Pavičić spretnom reakcijom u kaznenom prostoru u 61. minuti.

No, već u sljedećem napadu Prokop ostaje sam i precizno gađa uz vratnicu za 2:1, a nakon isključenja Mišića u 72. minuti Rijeka je primila još dva pogotka.

Za konačnih 4:1 pobrinuli su se Serbest u 73. i Monschein u 83. minuti dvoboja. U drugoj utakmici četvrtog kola Skupine D, AEK i Milan odigrali su 0:0, pri čemu su Marko Livaja i Nikola Kalinić u igru ušli s klupa za pričuve u drugom poluvremenu.

U sljedećem kolu Rijeka gostuje u Ateni.