Poraz Osijeka od Lokomotive, remi Cibalije s Rudešom VRLO LOŠ VIKEND ZA SLAVONSKE PROFESIONALCE, OSIJEK NIKAKO DA UPIŠE PRVU POBJEDU, CIBALIA SE OPROSTILA OD NASLOVA PRVAKA

Lokomotiva nije imala rođendanski poklon za NK Osijek u Gradskom vrtu, dapače, uzeli su čitavu tortu i pobjegli za Zagreb.

Iako je Osijek odigrao solidnu utakmicu, mogli su bodovi ili barem bod ostati u Osijeku, na kraju ostaje sam jedna velika nula. Solidna prvoligaška predstava počela je dobrom prilikom gostiju, točnije Prenge, ali je Mikulić dobro obrani, zatim matna situacija za Aljošu Vojnovića na 6-7 metara od gostujućeg gola, ali je najbolji igrač Osijeka loše reagirao i Zelenika je taj udarac uspio skrenuti u korner. Osijek je diktirao ritam igre, izgledalo je to vrlo dobro, a onda – šok!

Zvonko Pamić je fantastično proigrao na desnoj strani Grezdu, osječka obrana je pokušala namjestiti zaleđe ali nije uspjela i mladi Lokos izbio je sam pred Mikulića i lako poentirao za vodstvo gostiju. Nakon određenog primirja na terenu u 29. minuti sporna situacija u kaznenom prostoru Lokomotive, ali sudac Matoc ostao je njem. Perošević se lijepo oslobodio pratnje i šutirao, ali je Prenga čini se rukom zaustavio loptu, svi protesti Osječana bili su uzaludni. Osječani su naredali nekoliko izglednig situacija od 30. – 45. minute, ali nije bilo dovoljno mirnoće za poentiranje, dok su i gosti dva puta bili u mogućnosti pobjeći na dva pogotka prednosti.

U nastavak Zekiš ubacuje Špičića umjesto Lesjaka i igra s tri napadača, Osijek je ponovno dominirao, bio poduzetnija momčad. U 67. minuti dodatni vjetar u leđa Osijeku dao je sudac Matoc, ili bolje rečeno Fiolić koji je s leđa srušio Grgića i opravdano dobio crveni karton. Osječki napadi su postajali sve žešći, i napokon su u 80. minuti urodili plodom, Bručić je u šesnaestercu srušio Peroševića, ovaj puta Matoc je odlučio pokazati na bijelu točku. Siguran realizator bio je Perošević koji je Zeleniku poslao u lijevu, a loptu u desnu stranu.

Veselje na tribinama trajalo je samo 3 minute kada gosti ponovno vode, bila je to dugačka lopta u  osječki šesnaesterac, Kolar je bio spretniji od Lulića i asistirao Andrijaševiću koji je ostao neometan i bez problema pogodio donji lijevi kut za novo vodstvo gostiju.

Ovaj pogodak odsjekao je noge domaćoj momčadi, više nisu smogli snage ozbiljnije zaprijetiti Zeleniki, tek možemo izdvojiti još jedan Peroševićev pad u protivničkom šesnaestercu, ponovno bez sudačkog zvižduka. U 90. minuti Šunjić je ubacio loptu pred vrata domaćih, Špičić je nespretno reagirao i praktički poslužio Grezdu koji je taj poklon pretvorio u svoj drugi pogodak za konačnu potvrdu pobjede gostiju.

Na žalost Osijek je vrlo loše krenuo u proljetni nastavak prvenstva, nogometaše nije zahvatila euforija zbog pozitivnih promjena u klubu, očito je da tu ipak nije riječ o voljnom momentu kako su mnogi govorili nego o jednostavnom nedostatku kvalitete. Ponovno nas čeka velika muka do samog kraja prvenstva, srećom sada ipak postoji joker zvan kvalifikacije pošto je Zagreb ipak realno novi drugoligaš.

Ako se dogodi da Osijek bude taj koji će igrati kvalifikacije za ostanak u 1. HNL sve je izglednije da će se dogoditi veliki slavonski derbi, kojeg smo se toliko zaželjeli, ali ga opet i ne želimo u kvalifikacijama nego u 1. HNL.

OSIJEK                 1 (0)
LOKOMOTIVA    3 (1)

OSIJEK – Stadion u Gradskom vrtu. Vrijeme vjetrovito, teren dobar. Gledatelja: 2.289. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić) – 5,5. Strijelci: 0:1 Grezda (6), 1:1 Perošević (80-11m), 1:2 Andrijašević (82), 1:3 Grezda (90). Žuti kartoni: Kurtović, Perošević, Roce, Grgić (Osijek), Capan, Barišić (Lokomotiva). Crveni kartoni: Fiolić (Lokomotiva).
IGRAČ UTAKMICE: Eros Grezda (Lok)
OSIJEK: Mikulić – (od 8. Malenica), Šorša, Lukić, Lesjak (od 46. Špičić), Roce,(od 61. Matas), Kurtović, Vojnović, Šarić, Škorić, Grgić, Perošević.
LOKOMOTIVA: Zelenika, Karačić, Prenga, Bručić, Barišić, Capan(od 87. Aralica), Ćorić (od 63. Šunjić), Grezda, Pamić(od 73. Kolar), Fiolić, Andrijašević.

1 hnl

U 2. HNL Cibalia već nakon prvog proljetnog kola ima novi cilj. Sustizanje Šibenika sada djeluje kao čista iluzija, pa se Vinkovčanima valja pripremati za borbu sa Sesvetama za drugu poziciju koja vodi u kvalifikacije. Kada znamo da će Cibalia na gostovanje u Sesvete u sljedećem kolu, ta borba se nameće kao imperativ za Vinkovčane.

Susret sa Rudešom protekao je u dominaciji domaćina, ali na žalost bez pogotka i slavlja za oko 400 gledatelja koji su došli na proljetnu premjeru. Raskvašen teren je odgovarao gostima koji su došli u Vinkovce s jasnim ciljem da sačuvaju vlastitu mrežu, a bez velikih ambicija u napadačkom dijelu terena.

Ovaj remi u kombinaciji sa pobjedama Šibenika na Šubićevcu protiv Dragovoljca te Sesveta na gostovanju u Zadru dovelo je Cibaliju u vrlo nezahvalnu situaciju, ali daleko od toga da je prilika za 1. HNL propuštena, ali kvalifikacije su sada puno puno realnia opcija, Šibenik je na velikih +7.