/Pogodak Lojne u minimalnom porazu Hrvatske MEĐUNARODNI TURNIR U KINI
izabela lojna

Pogodak Lojne u minimalnom porazu Hrvatske MEĐUNARODNI TURNIR U KINI

Hrvatska ženska reprezentacija poražena je u polufinalu međunarodnog prijateljskog turnira u Kini – uspješnije su bile predstavnice Kameruna. Hrvatska je pogotkom Izabele Lojne došla do poravnanja, no u završnici su Kamerunke ipak došle do pobjede.

KAMERUN – HRVATSKA 2:1 (1:0)
Međunarodni prijateljski turnir, Wuhan.

Strijelci: 1:0 – Ngono Mani (33′), 1:1 – Lojna (63′), 2:1 – Akaba Edoa (84′)

Hrvatska: Bačić, Jelenčić, Balog (46′ Dulčić), Nevrkla, Horvat, Dujmović, Lubina (82′ Spajić), Rudelić, Landeka, Šundov (40′ Stanić), Lojna. Izbornik: M. Prskalo.

Pod vodstvom izbornika Prskala, hrvatska ženska reprezentacija nalazi se u Kini, gdje sudjeluje na međunarodnom prijateljskom turniru u Wuhanu.

U polufinalnom je susretu snage odmjerila s reprezentacijom Kameruna, koja je povela zahvaljujući pogotku Ngono Mani iz 33. minute. Izjednačila je Lojna u 63. minuti utakmice, a pobjedu Kamerunu donosi Akaba Edoa u završnom dijelu susreta.

U drugom je polufinalu Kina pobijedila Rusiju 4:1 te će tako u finalu igrati Kamerun i Kina, a Hrvatska i Rusija sastat će se u ogledu za treće mjesto. Taj je ogled na rasporedu u nedjelju, 7. travnja.