/Pobjede Osijeka i Đakova, poraz Nove Gradiške ĐAKOVČANI SU NOVOM POBJEDOM NA VRLO DOBROJ TREĆOJ POZICIJI
nova gradiška rukomet sc

Pobjede Osijeka i Đakova, poraz Nove Gradiške.

Rukometaši Đakova i Osijeka upisali su nove pobjede u devetom kolu 1.HRL.

ĐAKOVO – BJELOVAR   28:23 (11:11)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 300. Suci: Igor Hunjadi (Zagreb) i Mario Zečević (Zagreb).

ĐAKOVO: Oatajmer, Filipović 8, Bradarić, Perković, Rotim 6, Barberić, Knežić, Kovač 4, Tot, Perlić 1, Klepo 1, Vešiglaj, Šimić 1, Punda 6, Ćurić 1. Trener: Perica Martić.

BJELOVAR: Perić, Javor, Jurišić 1, Peršić, Josifovski, Vidović, Udžbinac, Pećina 3, Emanuel-Nino Fiala 3, Romario Fiala 4, Misir, Tandara 9, Grbavac 1, Popović 2. Trener: Davor Lamza.

Utakmica protiv Bjelovara imala je dva različita poluvremena. U prvom su gosti bili bolji i već u desetoj minuti poveli su s 5:2 te su prednost od dva do tri gola održavali sve do posljednjih deset minuta prvoga poluvremena. U tim trenucima nezaustavljiv za đakovačku obranu bio je Luka Tandara koji je za dvadeset minuta postigao šest golova. Na đakovačkoj strani najraspoloženiji je bio Robert Filipović, strijelac četiri pogotka. Đakovčani su prvo izjednačenje ostvarili kod rezultata 9:9, a prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika – 11:11.

U nastavku susreta Đakovčani su serijom 3:o došli do vodstva 14:11 i već tada je bilo jasno da će Đakovčani osvojiti bodove. U tim trenucima proradio je Matko Rotim koji je postigao prva dva pogotka i povratnik Josip Punda koji se vratio u momčad nakon teške ozljede koljena i višemjesečne rehabilitacije. Domaćini su podigli razliku na plus pet (20:15 i 21:16), a tada dolazi do opuštanja što koriste gosti i ponovo utakmicu vraćaju u neizvjesne vode. Bjelovarčani smanjuju rezultat na 21:19, ali u završnici susreta Matko Rotim, Robert Filipović preuzimaju odgovornost na sebe i golovima dovode đakovačku momčad u mirne vode.

Ova pobjeda za Đakovčane ima višestruko značenje: osvojena su dva boda koja znače i dalje ostanak u vrhu tablice, ali najveći dobitak za trenera Pericu Martića je povratak Josipa Punde koji je već u svojoj prvoj povratničkoj utakmici pokazao da će biti najveće pojačanje.

S nova dva boda Đakovčani se nalaze na trećem mjestu s 12 bodova, a u sljedećem kolu očekuje ih pravi ispit. U Đakovo dolazi momčad Moslavine. Derbi prvoga dijela prvenstva je pred nama.