/Pobjeda Đakova, porazi Borova i Osijeka FANTASTIČNA RUKOMETNA PREDSTAVA MOMČADI DOMAGOJA PERLIĆA UZ 10 GOLUŽINIH POGODAKA
rukomet-djakovo-moslavina-3-1024x768 mš

Rukometaši Đakova stigli su do prve prvenstvene pobjede pri čemu su dobrano isprašili goste iz Kutine. Preostala dva naša predstavnika nisu uspjela doći do pozitivnog rezultata što je za rukometaše Borova značilo i pad na posljednju poziciju koju ipak dijele s još tri kluba među kojima je i Đakovo.

rtrtrtr

Đakovo – Moslavina  28:20 (14:9)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 150. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (Trnovec Bartolovečk).

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević 3, Stipić, Kapetan, Čurić 3, Šimić 2, Bradarić 1, Goluža 10, Poplašen 1, Tot, Perlić 4, Klepo 4, Orlović, Perković, Kostić, Jakšić. Trener: Domagoj Perlić.

MOSLAVINA: Frdelja, Kligl 2, Masnec 1, Pleše 2, Sertić 5, Lukes, Dragivojević, Mrkalj, Kovač 3, Buhiniček, Čizmar 1, Slukan 6, Crnojević, Lončarić, Mamula, Kristić. Trener: Hrvoje Jurković.

Đakovački rukometaši u četvrtom su kolu upisali prvu pobjedu. Na domaćem su terenu „rasturili“ momčad Moslavine koja je u Đakovo došla s neskrivenim željama da kući ponese oba boda. Međutim, đakovačka mladost odigrala je odličnu utakmicu ne dajući gostima niti jednu priliku za mogući preokret.  Od samoga početka Đakovčani su diktirali ritam utakmice, u 11. minuti poveli su 5:3 i više nisu ispuštali vodstvo. Nakon početnih golova Božićevića, Klepe i Ćurića, na scenu je stupio Mario Goluža koji zaredom postiže tri pogotka i dovodi svoju momčad u vodstvo 8:5 Nakon toga, uslijedio je jedini mali pad domaće momčadi koja je napravila nekoliko tehničkih pogrješaka i dopustila gostima da se primaknu na minus 1 (9:8 i 10:9). Međutim, do kraja prvoga poluvremena, Goluža igra simultanku protiv gostiju. Postiže tri pogotka, uz jedan Božićevićev za odlazak na odmor s vodstvom 14:9. U prvom poluvremenu svakako treba istaknuti i nekoliko odličnih obrana Zvonimira Ostajmera koji je skinuo i dva sedmerca.

U nastavak utakmice Đakovčani su ušli furiozno. S tri gola (dva Goluža i jedan Perlić) Đakovčani odlaze na nedostižnih 17:9. Već tada gosti su se predali, a domaćini iz minute u minutu postizali golove koji su dizali publiku na noge. Jednostavno, sve se otvorilo, a mlada đakovačka momčad pokazala je da može igrati odličan rukomet. Na kraju susret Mario Goluža zaustavio se na deset postignutih pogodaka, Perlić i Klepo postigli su četiri, Renato Ćurić i mladi Marin Božićević po tri. U redovima Moslavine najbolji strijelac sa šest golova bio je Saša Slukan, pet je dodao Ivan Sertić. (Miro Šola djakovo-sport.com)