/Važna pobjeda Borova na gostovanju u Puli BOROVČANI U ZAVRŠNICI DO VAŽNE POBJEDE
27583289_1929546127374812_273788908_n

Nakon odlične predstave na domaćem terenu protiv Podravca, košarkaše Borova očekivalo je neugodno gostovanje protiv izravnog konkurenta u borbi za opstanak – ekipe Pula 1981, koja je osokoljena prvom pobjedom protiv Grafičara očekivala nove bodove u Domu sportova „Mate Parlov“.

Domaćini su bolje otvorili susret i nakon prve četvrtine vodili 22:15. Najveći problem u tim trenucima igračima trenera Gorana Gunjevića predstavljale su izgubljene lopte (čak osam u uvodnoj četvrtini), tako da je ovaj minus bio i podnošljiv. Opet su Borovčani držali visoku razinu igre, dok su domaćini igrali sa malo igrača u rotaciji. Izjednačena igra nastavila se sve do posljednje četvrtine kada su koševima sa linije slobodnih bacanja Antonia Žulja u 33. minuti Borovčani prvi puta poveli. Ključan trenutak dogodio se pet minuta prije kraja susreta kada su domaćini dobili dvije tehničke pogreške, što su gosti preko Juraja Borasa iz slobodnjaka i Jakova Šarca iza linije za tricu iskoristili i otišli na +7. Do kraja je raspoloženi trio Borovčana Boras-Miljanić-Šarac izdržao nalet domaćina za vrijedne bodove u borbi za opstanak u ligi.

Najučinkovitiji u redovima pobjednika bio je Juraj Boras sa 28 koševa (6 asista), dok su dvoznamenkasti bili i Ljubomir Miljanić (15 koševa+16 skokova), Antonio Žulj (12) i Jakov Šarac (10). Kod domaćina standardno najbolji bio je Amerikanac Kyron Anderson sa 23 ubačaja. Borovčane sada očekuje težak raspored sa vodećima na ljestvici, ali da bi se pobijedilo ovu probuđenu mladu ekipu, trebat će dosta truda.

– Utakmica je bila jako teška. Stizali smo ih cijeli susret i mislim da je presudila naša kondicijska priprema i veća rotacija na klupi. Ovi bodovi su nam jako vrijedni, kako ekipi, tako i treneru – nakon utakmice je rekao prvotimac Borova Juraj Boras.