/Plamene u dvije minute ostale bez pobjede BROĐANKE DANAS PROTIV MEDVEŠČAKA
IMG_9605

Plamene u dvije minute ostale bez pobjede BROĐANKE DANAS PROTIV MEDVEŠČAKA

Košarkašice Plamena sinoć su gostovale u Šibeniku i u završnici utakmice su ostale bez pobjede iako su odigrale egal utakmicu do same završnice, no onda su ostale bez napadačkog učinka što je značilo novi prvenstveni poraz.

ŠIBENIK – PLAMEN 68:59 (16-15,19-20,14-11,19-13)

Šibenik: Strize 8, Pavičić, Tošić 16, Periša 20, Rončević 5, Ivančević 3, Skrozić, Tanfara, Borić 16,Dujić

Plamen: M. Lovrić 12, P. Lovrić 12, Šegota, Bašić, Hrmić 9, K. Soldo 15, Devčić, Pandža Brnić, B. Soldo, Berger, Halimić 11

Bila je to jedna potpuno izjednačena utakmica čitavim svojim tokom, u početku su Šibenčanke imale prednost, nisu uspjele pobjeći na više od 5 poena prednosti, a sredinom druge četvrtine Požežanke su serijom Lane Hrmić došle do prve prednosti koja se od +5 do odmora istopila pa se na odmor otišlo rezultatom 35:35. Drugo poluvrijeme je ponovno krenulo prednošću djevojaka s Baldekina, sredinom posljednje četvrtine otišle na šest poena prednosti, Plamene su se uspjele vratiti na -2 2,36 minuta prije kraja, a onda su jednostavno – stale! Do kraja Plamene nisu postigle niti poena i Šibenčanke su na kraju došle do naizgled uvjerljive i mirne pobjede.

Standardno najbolja bila je Kristina Soldo koja je uz 15 poena dodala je i 7 skokova i 11 asistencija, sestre Lovrić odradile su samo solidnu utakmicu, po 12 poena no ovoga puta su izostale asistencije, no jednim dijelom ih se i ne može kuditi zbog toga. Naime nakon nekoliko sjajnih partija Nura Halimić je odigrala jednu lošu partiju pa su mnoge od tih asistencija na kraju propale iako je Halimić bila visinom silno dominantna pod obručima i trebala je biti najmoćnije oružje Požežankama. Ispod onoga što smo navikli u ovoj sezoni bila je i Lana Hrmić koja se zaustavila na 9 poena ali uz vrlo loš šut za 2. Pogodila je samo jednom iz 8 pokušaja, dok joj je za 3 išlo osjetno bolje (2/3).

Košarkašice Broda na Savi danas će od 16 sati ugostiti aktualne prvakinje, zagrebački Medveščak.