/Otok i Našk u posljednjem kolu odlučuju o promociji 25. KOLO MEĐUŽUPANIJSKE NOGOMETNE LIGE SLAVONIJE I BARANJE
NAŠK Radnički

Danas je odigrano pretposljednje 25. kolo Međužupanijske nogometne lige Slavonije i Baranje nakon kojeg je poznato da su se Graničaru i Kutjevu u 3. HNL pridružili i nogometaši Vuteksa, dok nas u posljednjem kolu u Našicama čeka izravni dvoboj za četvrtu kartu za to natjecanje!

NK Borac (KV) – NK Kutjevo 1:2

Iako prilično oslabljeni i potpuno opušteni što se tiče rezultata nogometaši Kutjeva još su jednom potvrdili da su momčad koja nimalo slučajno nije tu gdje je. Marin Majetić je u završnici sezone počeo podsjećati na sjajna izdanja iz prošle sezone, pa je tako i u Kneževim Vinogradima pogodio za vodstvo Kutjeva. Mlađahni Sandro Martan još je jednom pokazao da je pred njim sjajna budućnost i u 51. minuti vraća stvari na početak. Prilično simbolično, pogodak za 1:2 i potvrdu drugog mjesta djelo je čovjeka bez kojeg Kutjevo sigurno ne bi bilo niti blizu trenutnih pozicija, gradonačelnik Josip Budimir.

kutjevo

Čestitke igračima jedne i druge momčadi na čvrstoj utakmici u kojoj je protivnik iz tri prekida zabio dva gola dok mi nismo iskoristli svoje prilike iz igre, kako u prvom tako i u drugom poluvremenu. Sigurno smo u današnjoj utakmici zaslužili bod, ali i taj bod ima svoj razlog zašto nije osvojen. Čestitke protivniku i na ostvarenom plasmanu u 3 ligu – poručio je Dragan Meić, trener Borca.

Najteže gostovanje do sada, ali ne zbog kvalitete protivnika već zbog grubosti. Prvo poluvrijeme smo dominirali i zasluženo vodili. Drugo smo nešto lošije otvorili što su domaćini iskoristili. Ipak do kraja susreta gradonačelnik uspijeva donijet sva tri boda i zasluženu pobjedu za našu momčad. – rekao je kapetan Kutjeva Ante Budimir.

bo ku

NK Otok – HNK Željezničar 2:0

Otok je stigao pred vrata raja, još ga samo jedan bod dijeli od 3. HNL. Doduše bod kojeg će morat osvojit u – Našicama! Ponovno se Željezničar pokazao kao čvrst protivnik, pali su tek u drugom dijelu. Prvi pogodak Otok je postigao iz kaznenog udarca, siguran je bio Franjo Damjanović, dok je pobjedu potvrdio Marko Blašković u samoj završnici, u 89. minuti.

Utakmica fer i korektna, ponosan sam na dečke i na svaki bod osvojen ovog proljeća, a neke stvari ne bih želio komentirati koje se događaju u ovom rangu natjecanja, nek im je na čast! – izjava je Željka Grgića, trenera Otoka.

Domaćin je poveo iz jedanaesterca na početku prvog poluvremena, dobro smo igrali zadnjih 10 minuta, ali smo se otvorili i dobili i drugi gol. Bolje smo stajali na terenu, ali utakmice se igraju za golove! – riječi su Borisa Brice.

ot želj

HNK Radnički – NK NAŠK 0:3

Na kraju čitava sezona će stati u samo 90 minuta, kako za Otok tako i za Našk! Kad već nemamo borbu za titulu, barem će ovo biti šećer u zadnjem kolu! Danas je Našk odradio iznimno teško gostovanje u Meci na najbolji mogući način. Ako Našk sljedeće sezone bude igrao u 3. HNL morat će odlučiti zidaju li spomenik ili mijenjaju ime stadiona u  – Renato Lukačić! Hattrick u utakmici sezone najbolje je što netko može napraviti za svoj klub!

Uspješno odrađen toliko očekivani derbi. Prvo poluvrijeme smo dominirali i polovicom poluvremena zabili gol, te imali smo još nekih šansi. Na poluvremenu smo se dogovorili da ćemo se malo povući i čekati svoju šansu iz polukontre i kontre, te ih dočekali i dvije smo uspjeli realizirati. Čestitam dečkima što su ispoštovali sve dogovoreno tijekom cijelog tjedna, jpš uvijek nema neke velike euforije. moramo ostati čvrsto na zemlji, jer ostalo nam je još 90 minuta u koje nam se sažela cijela sezona. Moramo to kvalitetno odraditi i nagraditi sami sebe za sav uložen trud tokom cijele sezone! – izjava je Marija Barišića, trenera Naška.

ra našk

NK Borac (B) NK Hajduk 2:0

Prijateljska utakmica u službenom terminu u Boboti završila je slavljem Borca. Malonogmetni velemajstor Dražen Čavar pokazao je da je i na velikom terenu majstor, postigao je oba pogotka i osigurao svojoj momčadi nova tri boda

– utakmica bez pritiska rezultatskog, gdje smo bili bolji i zasluženo pobijedili. Čestitke gostima na fer utakmici i želim im sreću u nastavku i sljedećoj sezoni. Mojim igračima naravano čestitke na pobjedi – izjava je Zorana Stamenića, trenera Borca.

Izgubili smo 2:0. Utakmica je bila zanimljiva, fer i korektna bez tenzija. Domaćini su bili bolji prvo poluvrijeme, a mi drugo no nažalost nismo uspjeli zabiti gol. Čestitam protivniku na pobjedi!  – riječi su Siniše Grubišića, trenera Hajduka.

bo ha

NK Vuteks-Sloga – NK Darda 2:1

Vuteks je ispisao povijest, osigurala je danas Berarevićeva momčad plasman u 3. HNL! Teško kao se i očekivalo, opuštena Darda nije bila lak zalogaj, no stari lisac, nogometni velemajstor Mladen Križanović bio je nerješiva zagonetka za gostujuću obranu i svojim je golovima donio veliko slavlje Vuteksu. Da bi do kraja bilo napeto i zanimljivo pobrinuo se Božidar Marijanac, no domaći su sačuvali vodstvo i s ova tri boda osigurali plasman u viši rang.

vuteks 1

Mnogi još nisu svjesni činjenice da su ovi momci na današnji dan ispisali povijest NK Vuteks Sloge. Ovo je najveći uspjeh kluba. Zahvaljujem im se na strpljenju, poštovanju i šansi koju su mi priuštili kao 30-ogodišnjem treneru. Zahvaljujem se svim ljudima koji su se zajedno s nama borili, a posebno Zokiju Anoju, Brni, Caretu, Damiru, dr. Đoršetu, Petku i našem Đoletu, kao i Vama što detaljno pišete o nama  – komentirao je trener Vuteksa Saša Berarević.

Nažalost izgubili smo rezultatom 2:1 od Vuteksa. Za Vuteks oba pogotka zabio je Križanović, a kod nas je Marijanac zabio gol. Čestitam protivniku, a mi se okrećemo pripremama za sljedeću utakmicu. – izjava je kapetana Darde Ivana Dominikovića.

vu da

NK Šokadija NK Graničar 3:3

Susjedski derbi rijetko kada razočara, pa nije niti ovoga puta! Mlada Buljanova momčad pružila je sjajnu predstavu protiv prvaka i uzela mu bod. Ili je prvak njoj uzeo bod ako ćemo biti precizniji s obzirom da je Šokadija tri puta vodila! Ivan Dominković je pogodio već u prvoj minuti, Tomsialv Gregorović u posljednjoj minuti prvog dijela, a kapetan Mato Petričević u 59. iz kaznenog udarca. Ali to nije bilo dovoljno za pobjedu jer se Graničar svaki put vratio, redom su zabijali Josip Lešić, Marko Pastuović i Alen Pejić.

– Utakmica je završila rezultatom 3:3. Kao domaćini smo tri puta vodili, a gost tri puta izjednačio rezultat. Moji igrači su pružili jak otpor najboljoj momčadi u ligi. Čestitke objema momčadima na pruženoj igri i svemu što su prezentirali tijekom 90 minuta – komentar je Miroslava Buljana, trenera Šokadije.

Odigrali smo 3:3 sa mladom ekipom Šokadije. Čestitke domaćinima na ugodnom domaćinstvu i mislim da je rezultat realan ove zanimljive utakmice. – riječi su Dražen Ilića, trenera Graničara.

šok gra

NK Višnjevac – NK Jadran 7:0

Višnjevac se lakoćom obračunao s Jadranom koji u završnih 90 minuta sezone kreće kao posljednjeplasirani. Kad se kaže od početka nam je krenulo krivo često se ne misli baš doslovno. U Gunji mogu tako misliti, doslovno. Prvi napad domaćina i – 1:0. 10. minuta – 3:0! Do kraja je Višnjevac mogao i uvjerljivije slaviti, no i ovo je za njih odlično, za goste poražavajuće. Hattrick je upisao Toni Bilandžić, dva je postigao Roberto Marić, a po jedan Marin Grgić i Branko Mihaljević.

Od prve minute sve je krenulo dobro za nas poveli smo i odigrali dobru utakmicu te zasluženo pobijedili! – izjava je Milana Vuice, trenera Višnjevca.