/Oslabljeni Brod na Savi nije mogao protiv Raguse KUP RUŽICE MEGLAJ RIMAC
003

Oslabljeni Brod na Savi nije mogao protiv Raguse KUP RUŽICE MEGLAJ RIMAC

Stanku u prvenstvu Prve Hrvatske košarkaške lige zbog nastupa reprezentacije Hrvatske košarkašica Broda na Savi iskoristile su kako bi odigrale utakmicu prvog kruga Kupa „Ružice Meglaj Rimac“. Protivnik u Sportskoj dvorani Brod bila je Ragusa iz Dubrovnika koja u Prvoj ligi iz 5 utakmica ima 2 pobjede i 3 poraza. Prema odnosu snaga Gosparke su bile favorit za pobjedu što su i opravdale s rezultatom 81:62.

Košarkašicama dubrovačke Raguse bilo je dovoljno dobiti dvije od 4 četvrtine kako bi došle do pobjede u Sportskoj dvorani Brod protiv domaćeg Broda na Savi. Za ekipu trenera Rimarčuka nisu igrale dvije igrače iz prve postave, Ella Đukić i jedini centar Marina Ćurković, dok nije bilo niti mlade Monike Buconjić koja redovito ulazi s klupe. Gošće su imale čak 58 skokova, a domaće 27 i tu je bila velika prevaga na njihovoj strani budući su dominirale u visini. Dok je Brođanke služio šut bile su u vodstvu, a kad je on stao Ragusina kvaliteta došla je do izražaja. U Brodu na Savi posebno ne žale za ovim porazom koji je rezultatski prihvatljiv s obzirom na izostanak Đukić i Ćurković. S njima u sastavu Dubrovčankama bi bilo puno teže doći do pobjede.

019

Jako dobro je Brod na Savi odigrao u prvoj četvrtini nakon koje je bilo 23:14 za domaće. U tom periodu posebno raspoložene bile su Mihaela Lazić i Monika Vojvodić koje su svaka pogodile po dvije trice. Cijelu drugu četvrtinu gošće su stizale prednost da bi u tome uspjele dvije minute prije kraja pa se s 38:35 u korist Raguse otišlo na poluvrijeme. Gosparke su sve dvojbe riješile u trećoj četvrtini koju su dobile s istim rezultatom kao i drugu za 24:12 što je bilo 62:47 uoči posljednjih 10. minuta. U tom periodu proigrala je Ina Marin koja je imala pomoć u Josipi Zovko i Karli Kalajžić te su to 3 najbolje kod Raguse koja je došla do pobjede s 81:62.

037

Kod Broda na Savi jedine s dvoznamenkastim učinkom bile su Mihaela Lazić s 33 i Monika Vojvodić sa 16 koševa. Osim toga Lazić je imala po 7 skokova i isto toliko asistencija. Od mlađih djevojaka jedino je koševe i to 5 upisala Nika Kurdija.

Za Brod na Savi ionako kup nije previše važan, već prvenstvo u Prvoj ligi u kojoj je cilj ove sezone kao i prošlih izboriti ostanak. Ovaj susret s Ragusom treneru Rimarčuku poslužio je kao dobra priprema za prvenstvenu domaću utakmicu sa Šibenikom.

016

Košarkašice Raguse u drugom krugu kupa igraju protiv Dubrave, dok će Brod na Savi ove subote od 19 sati na parketu dvorane Vijuš u prvenstvu Prve lige ugostiti Šibenik.

Tekst: Josip Šebalj, foto: Alen Vojvodić