/Osječanke se iživljavaju na protivnicama, Trnavi su zabijale gotovo svake 3 minute! ANDRLIĆ I BALIĆ NASTAVLJAJU NEMILICE TRPATI
žnk osijek

Pisanje o ŽNK Osijeku postaje pomalo zamorno, iako je Hrvatski jezik zaista bogat, teško je smišljati nove epitete kojima se može opisati ono što one iz kola u kolo demonstriraju ne gledajući tko je sa suprotne strane. Samo se Agram do sada izvukao bez dvoznamenkaste porcije, ali u Zagrebu vjerojatno znaju što im se sprema na proljeće..

U 7. kolu Osijek je gostovau u Goričanu kod Trnave i porušio sve ovosezonske rekorde nevjerojatnom pobjedom sa čak 24 pogotka u mreži protivnica koje iskreno žalimo, zaista nije lako odigrati takvu utakmicu bez obzira na snagu protivnika. Otvorile su Osječanke standardno utakmicu golom u uvodnih 5 minuta, a onda se raspištoljile i demolirale protivnice, naravno na pogon nezaustavljivih Mateje Andrlić koja je zabila 6, te Lorene Balić koja je poentirala jednom manje. Valja istaknuti da se buditi počela i Izabela Lojna koja polako ali sigurno grabi prema trećoj poziciji na ljestvici strijelaca. Ako još znamo da u kadru nema Maje Joščak dobijemo još kompletniju sliku o razlici u kvaliteti Osijeka i ostatka lige..

žene

– Unatoč lošem terenu u Goričanu uspijeli smo od početka utakmice igrati kako smo se dogovorili i u potpunosti nadigrati protivnice, što je na kraju rezultiralo tako visokom pobjedom. Naravno nije lako igrati ovakve utakmice i žalosno je što imamo previše ovakvih utakmica u prvenstvu u kojima nam protivnice ne pružaju pravi otpor i to se najbolje vidi kad igramo protiv jačih ekipa (recimo u ligi prvaka). Naša liga je jako loša i ne vidim da bi se u skoroj budućnosti išta moglo promijeniti – za Sportalo je rekla Kristina Nevrkla koja je uspjela ovoga puta zabiti dva gola.

Trnava – Osijek 0:24

Strijelci: 0:1 Kunštek (4), 0:2 Maltašić (10), 0:3 Lojna (13), 0:4 Maltašić (15), Kunštek 0:5 (17), 0:6 Baban (21.-11m), 0:7 Balić (25), 0:8 Balić (28), 0:9 Balić (32), 0:10 Lojna (36), 0:11 Radeljić (38), 0:12 Andrlić (40), 0:13 Andrlić (43), 0:14 Balić (45), 0:15 Balić (48), 0:16 Bulut (54), 0:17 Balić (60), 0:18 Andrlić (65), 0:19 Nevrkla (70), 0:20 Andrlić (75), 0:21 Nevrkla (78), 0:22 Lojna (81), 0:23 Andrlić (84), 0:24 Čavić (88).

TRNAVA: Trstenjak, Dragović, Bregar, Markan, Videc (od 47. Crikvenčić), Herman, Ciglarić, Bohnec, La. Požgaj, Nagx, Le. Požgaj.

OSIJEK: Pirić (od 45. Tolić), Nevrkla, Baban, Balić, Andrlić, Kunštek, Radeljić (od 53. Bulut), Lojna, Bojčić, Maltašić, Culek (od 60. Čavić).

Nogometašice Viktorije su doživjele novi domaći poraz, u Brodu se bodovima osladio Agram koji iako osjetno lošiji no prošle sezone još uvijek ima kvalitetu za biti dio gornjeg doma 1. HNLŽ, tako da ovaj poraz Brođanki nije ništa strašno, ove mlade djevojke imaju potencijala, i protiv ekipa iz donjeg doma će sasvim sigurno redovito skupljati bodove.