/Osječanke poražene od Virovitičanki pa se Zelina odvojila na vrhu POBJEDE VUKOVARKI, BARANJKI I ĐAKOVČANKI
multinorm cerna rukomet žene fb

Kolo prije kraja prvog dijela natjecanja u 2.HRL sjever za žene rukometašice Osijeka doživjele su poraz na gostovanju u Virovitici pa im je Zelina sada pobjegla na plus 2.

Vukovarke su došle do nove pobjede u regionalnom derbiju s rukometašicama Broda kao i Đakovčanke protiv Multinorm Cerne.

Baranjke igraju vrlo dobro i marljivo sakupljaju bodove pa su nova dva tako upisale protiv Bjelovara za miran plasman u sredini prvenstvene ljestvice.

ĐAKOVO – MULITNORM CERNA 34:31 (15:12)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Domagoj Degmečić (Vrpolje) i Franko Soldo (Slavonski Brod).

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Jelena Barišić 3, Ana Delić 7, Inga Dunđerović, Ena Bogdanović, Ivana Pejić,  Anđela Prekačin, Lucija Beljan 3, Andrijana Gilman, Patricia Sastić 7, Nives Vulama, Klara Birtić 6, Andrea Gudelj, Lena Dunđerović, Lucija Prekačin 8, Gabriela Birtić. Trener: Željko Perić.

MULTINORM CERNA: Ema Žalac, Josipa Josipović 15, Anja Kuskunović, Barbara Nikolić 5, Nikolina Jurković 3, Mihaela Jurčić 1, Elena Jurišić 4, Sara Ivkošić 2, Nikole Stepić,  Ingid Šnajder 1, Dora Sučić, Petra Hastentenfel. Trener: Antun Pavlović.

Đakovačke rukometašice ostvarile su osnovni cilj u utakmici protiv Cerničanki: pobjedom su prekinule crni niz prvenstvenih poraza, a osim toga, uzvratile su svojim protivnicama za nedavni poraz u kupu. Doduše, mnogo truda i znoja bilo je potrebno đakovačkim rukometašicama kako bi slomile otpor borbenih i solidnih gošći.

Odlično otvaranje Ane Delić i Klare Birtić

Odlično su otvorile utakmicu đakovačke rukometašice jer su u osmoj minuti povele s 4:1.Ana Delić i Klara Birtić s po dva gola najavile su svoju odličnu utakmicu. Đakovčanke su u prvih dvadeset minuta održavale rano stečenu prednost, međutim, gošće su na krilima fenomenalne Josipe Josipović došle do zaostatka od jednoga pogotka (10:9) i time najavile neizvjesnu utakmicu do samoga kraja. Gostujuća igračica postigla je šest pogodaka od čega četiri i z sedmeraca. Ipak, u završnici prvoga dijela, Đakovčanke su golovima Klare Birtić, Lucije Prekačin i Ane Delić na odmor otišle sa solidnom  prednošću od tri pogotka (15:12).

Jelena Barišić „flasterom“ zaustavila Josipu Josipović

U nastavku susreta, bolje su snašle gošće te su u 40. minuti po prvi puta prešle u vodstvo 19:18, a u 42. minuti povele su i s dva gola prednosti (22:20). Tada je trener domaćih Željko Perić povukao odličan potez: Jelenu Barišić stavio je na „flastera“ na najbolju gostujuću igračicu Josipu Josipović. Mlada je Đakovčanka oduzela dvije lopte i osigurala svojim suigračicama lagane golove, a od 45. do 47. minute Lucija Prekačin postigla je tri pogotka s krila te su tako Đakovčanke ponovo uhvatile priključak i prešle u vodstvo. Đakovčanke su kod rezultata 25:25 napravile seriju 4:0 i tako prelomile utakmicu. U tim trenucima, i golmanica Lena Dunđerović „skinula“ je jednu čistu kontru čime je svojim suigračicama dala dodatni vjetar u leđa. Do kraja susreta, uz dosta nervoze i tehničkih pogrešaka, domaće su igračice sačuvale stečenu prednost koja im je donijela dva vrijedna boda i priključak s klubovima iz sredine tablice.

Lucija Prekačin i Patricia Sastić torpedirale Multinorm!

Najzaslužnije za pobjedu protiv Multinorm Cerne su Lucija Prekačin koja je zabijala u završnici susreta kada se utakmica „lomila“, Patricia Sastić koja je također u završnici postigla važne golove, već spomenuta Jelena Barišić s odlično odigranom obranom nad najboljom gošćom Josipom Josipović, a veliki doprinos dale su i Ana Delić sa sedam i Klara Birtić sa šest postignutih pogodaka. U gostujućim redovima Josipa Josipović postigla je 15 pogodaka, Barbara Nikolić dodala je pet, a Elena Jurišić četiri gola. Đakovčanke sada imaju osam bodova, a u sljedećem 11. kolu očekuje ih gostovanje u Osijeku.