/Osječanke poražene, ali niti Arena nije osvojila bodove DVANAESTA POZICIJA ČINI SE VRLO IZGLEDNOM, IAKO ARENA IMA LAKŠE UTAKMICE DO KRAJA
žrk osijek 3

Osječanke poražene, ali niti Arena nije osvojila bodove.

Umag – Osijek 37:31 (19:14)

U Umagu je odigrana utakmica između istoimenog domaćina i rukometašica iz Osijeka u sklopu 24. kola 1. HRL za žene. Utakmicu otvaraju domaće igračice s dva pogotka, a do desete minute povećavaju tu prednost za još jedan gol. Malo po malo Umag sve više odmiče Osijeku tako što povremeno domaće rukometašice postignu dva gola za redom pa je u 23. minuti na semaforu 14:9. Tada gošće postižu tri gola u seriji i dolaze na samo minus dva. Time out pozvan s klupe Umaga postiže svoje djelovanje i do kraja poluvremena rukometašice domaće ekipe postižu pet, a gošće dva pogotka. Početak nastavka donosi izjednačenu igru, a od 37. minute Umag se opet počinje lagano odvajati i stvarati sve veću gol razliku. Maksimalnih +8 bilo je u 47. minuti (31:23), a gosti s dvije mini serije od dva pogotka uspijevaju do kraja utakmice smanjiti zaostatak.
Najviše je golova postigla Kornelija Gašić za Umag (11), a Ema Guskić za Osijek (8). Domaća vratarka Helena Šegota skupila je 14 obrana. (HRS)

Rukometašice Arene tako su ostale na istom zaostatku nakon domaćeg minimalnog poraza od Bjelovara. Do kraja natjecanja su ostala tek dva kola, u idućem bi se razlika mogla smanjiti na samo jedan jer Osječanke igraju s Lokomotivom i teško će biti ostvariti pozitivan rezultat dok Arena ima lagan zadatak protiv već otpisane Dalmatinke. Rasplet i konačan plasman bit će neizvjestan do zadnje minute posljednjeg kola u kojemu i Osijek i Arena gostuju. Teži zadatak će imati naše predstavnice koje gostuju kod Koke no u slučaju poraza Arene kod Zrinskog Osječanke će obraniti 12.poziciju koja bi  im mogla donijeti ostanak kao i prošle sezone. Čak i u slučaju da imaju isti broj bodova naše rukometašice su u prednosti jer su oba puta slavile protiv Arene.