/Osječanke novom pobjedom na vrhu 2.HRL sjever DO PRVE PRVENSTVENE POBJEDE U OVOJ SEZONI STIGLE SU RUKOMETAŠICE BRODA
osijek rukomet žene fb

Fantastične rukometašice Osijeka nakon pobjede u Đurđevcu stoluju na vrhu prvenstvene ljstvice 2 HRL sjever. Remiji Zeline i Virovitice su im išli na ruku. Iako nisu samostalno na vrhu bolja gol razlika ih drži na prvom mjestu.

ĐAKOVO – BARANJA  23:25 (15:8)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Sutkinje: Lea Kovačević i Katja Pleše (Osijek).

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Jelena Barišić 2, Ana Delić 2, Ena Bogdanović, Martina Goluža, Anđela Prekačin, Lucija Beljan 4, Inga Dunđerović, Patricia Sastić 1, Nives Vulama, Klara Birtić 6, Andrijana Gilman, Lena Dunđerović, Lucja Prekačin,Maja Matasović. Trener: Željko Perić.

BARANJA: Barbara Blagojević, Vlatka Živaković, Romana Ljepojević, Anja Nemet 2, Jovana Vuković 9, Dunja Horvat, Mirela Vukas 1, Klaudija Pope 11, Ena Tisai 2. Trener: Tomislav Rešicki.

Ovakvu utakmicu igračice u svojoj karijeri igraju samo jednom u životu. Od dobivene utakmice, Đakovčanke su gošćama iz Beloga Manastira poklonile pobjedu. Da ne bi bilo zabune, pobjeda gošći čista je i zaslužena kao suza, ali što su domaće igračice propustile u drugom poluvremenu teško je opisati.

Đakovčanke dominirale u prvom poluvremenu…

Iako su igrale bez ozlijeđenih Maje Mihaline i Antonije Nikolić, to se u prvom poluvremenu uopćenije primijetilo. U 11. minuti domaće su igračice golovima Klare Birtić (2), Jelene Barišić i Martine Goluža povele s 4:0 i činilo se da će sve ići zacrtanim tokom prema đakovačkoj pobjedi. I u cijelom prvom poluvremenu Đakovčanke su dominirale, održavale vodstvo do pet do sedam pogodaka da bi na odmor otišle s uvjerljivih i lagodnih 165:8. U napadačkim akcijama bile su raspoložene Lucija Prekačin, Klara Birtić i Martina Goluža s tri gola (Goluža realizirala sva tri sedmerca), Lucija Beljan postigla dva. Sve je sugeriralo đakovačku laganu pobjedu.

Jovana Vuković i Klaudija Pope preokrenule na baranjsku stranu!

U drugom poluvremenu kao da je na teren ušla neka druga ekipa Đakova. Punih 13 minuta nastavka Đakovčanke nisu postigle pogodak, a za  to vrijeme uspjele su napravili mnoštvo tehničkih pogrešaka. Baranjke su osjetile slabe trenutke domaće ekipe i preko raspoloženih Jovane Vuković i Klaudije Pope iz minute u minutu sustizale protivničku prednost. Baranjke su do izjednačenja došle kod rezultata 15:15i tada je bilo jasno da će utakmica završiti u neizvjesnim vodama. Đakovčanke ipak uspijevaju doći do vodstva 18:17 i  kada se činilo da su uhvatile ritam utakmice, gošće dolaze do prednosti od dva pogotka (21:19). Ipak, golovima Klare Birtić i Lucije  Beljan domaće igračice dolaze do izjednačenja 22:22, ali u posljednje dvije minute utakmice gostujuće igračice Jovana Vuković i Klaudija Pope postižu pogotke za 24:22. Jelena Barišić u posljednjoj minuti zabija gol za 23:24, a utakmicu golom zaključuje Jovana Nemet za slavlje gošći 25:23. Nevjerojatna utakmica o kojoj će trener Željko Perić i njegove igračice zasigurno još dugo pričati.

U domaćim redovima Klara Birtić postigle je šest golova, a po četiri puta u listu strijelaca upisale su se: Lucija Beljan, Martina Goluža i Lucija Prekačin. U redovima Baranji igračice odluke bile su Klaudija Pope s 11 i Jovana Vuković s devet pogodaka. (M.Šola)

Čekale su rukometašice Broda sve do 6. kola Druge lige – sjever kako bi došle do prve pobjede u ovogodišnjem prvenstvu. Djevojke trenera Darka Celnera su s 29:26 pobijedile novog člana Druge lige Cernu. U prvom poluvremenu igralo se izjednačeno na obje strane te se s 15:15 otišlo na poluvrijeme. U nastavku se domaće vrlo brzo golovima Daidžić, Bodrožić – Selak i Safundžić odvajaju na 3 razlike što su do kraja utakmice i sačuvale. Standardno dobra bila je s 8 golova Andrea Daidžić, dok je Anamarija Safundžić postigla 6, a Marija Bodrožić – Selak 5 pogodaka.

Vukovarke su tako pomogle remijem protiv Zeline Osječankama, ali pomogle su i sebi ostati u samom vrhu u konkurenciji za najviše postolje jer ih samo dva boda dijeli od prve pozicije.