/Osječanima bod, porazi Đakova i Nove Gradiške NOVOGRADIŠČANI I DALJE NA BODOVNOJ NULI
nova gradiška rukomet fb

Rukometaši osijeka jedini su od naših predstavnika upisali pozitivan rezultat u sedmom kolu 1.HRL, nove poraze ubilježili su Đakovo i Nova Gradiška. U napetoj završnici Osječani su ostali bez drugog boda jer su dvije minute prije kraja imali plus 3.

ĐAKOVO – IVANIĆ   21.25 (10:9)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 300. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska).

ĐAKOVO: Ostajmer, Naletilić 1, Ivanko, Bradarić 2, Perković, Šimić, Goluža 3, Jozipović 4, Tot, Perlić 2, Ćuk 3,Klepo 5, Ćurić 1, Mandarić, Novoselić. Trener: Perica Martić.

IVANIĆ: Presečan, Iveković, Vidaković 2, Perković, Malec 3, Vlahek 11, Markić, Bunjevac 2, Pleša, Matijević, Križanić, Čuljat 1, Zajec 2, Glumac 2, Lukačec 2. Trener: Nedjeljko Družijanić.

Nažalost, nema dobrih vijesti za đakovačke ljubitelje rukometa: igrači trenera Perice Martića upisali su još jedan poraz i to na domaćem terenu.

Đakovački rukomet zvoni na uzbunu!

Sada postaje očito da Đakovčane očekuje grčevita borba za opstanak jer ova momčad, s dužnim poštovanjem, teško se može suprotstaviti protivnicima koji imaju iskusnije igrače, a da ne kažemo i puno motiviranije. Iako je još rano, ali što će biti s đakovačkim rukometom ako ispadne u treću ligu. Hoćemo li u Đakovu, nakon Zagreba, Umaga, Varaždina, Poreča…, dogodine gledati Ivankovo, Požegu, Brod i, za đakovačke rukometne prilike, nepoznate rukometne sredine. Hoćemo li napokon shvatiti da je prošlo vrijeme Hazene, igranja na betonskim igralištima i da danas ako želite ostvariti nekakav uspjeh morate u to uložiti, osim volje i želje, znanja i entuzijazma, i nešto financijskih sredstava. Kada to budemo shvatili, možda jednoga dana ponovo u Nastavno sportskoj dvorani budemo gledali premijerligaše. A dotada, bojim se, da ćemo samo tonuti, samo je pitanje gdje je konačno dno. Jer fizikalni zakon kaže: Iz ničega ne može nastati nešto!

Dakako, da je u ovom trenutku najteže treneru Perici Martiću i igračima koji redovito treniraju, ali, jednostavno treba biti iskren i reći, da ovaj igrači kadar nije ravnopravan većini momčadi koji se natječu u ovom rangu.

Odlično prvo đakovačko poluvrijeme!

Znalo se da će utakmica protiv Ivanića biti teška i do kraja neizvjesna. Gosti su bolje otvorili utakmicu i golovima Zajeca i Vlaheka poveli 2:0. Međutim, domaći su igrači brzo posložili svoje redove i već u 14. minuti poveli s velikih četiri razlike (7:3). Đakovčani su još jednom, pri rezultatu 9:5, imali četiri gola prednosti i to je bilo odličnih dvadeset minuta đakovačke igre. Međutim, iskusniji gosti u završnici susreta uspjeli su doći do minimalnog zaostatka 9:10. U prvih pola sata igre Đakovčani su promašili dva sedmerca (Jozipović i Goluža) tako da su domaći igrači propustili priliku da i s osjetnijom razlikom odu na odmor.

Gosti na iskustvo do bodova!

Ono čega smo se bojali u nastavku, upravo se dogodilo. Mladi đakovački igrači polako su gubili koncentraciju, kako u napadu tako i u obrani, a neumoljiv sa linije sedam metara bio je Krešimir Vlahek koji je svih sedam sedmeraca pretvorio u pogotke. U prvih desetak minuta drugoga dijela, rezultat je bio u „egalu“ (12:12), a tada gosti postižu dva uzastopna pogotka za njihovo vodstvo 14:12. Gosti su uspijevali čuvati prednost od dva pogotka, sve do posljednjih pet minuta kada su uspjeli slomiti otpor mladih Đakovčana. Golovima Lovre Maleca, Dominika Vidakovića i Tea glumca došli su do velikih 25:21 što je bio i konačni rezultat utakmice.

Jedina pozitivna stvar današnjega sedmoga kola, iz  đakovačke perspektive, jest činjenica da Đakovčani sa samo dva boda i dalje ostaju pretposljednja momčad. Iza njih nalazi se Nova Gradiška koja je bez bodova. U sljedećem 8. kolu đakovački  rukometaši igraju protiv Vidovca. (M.Šola)

Novogradiščani su pretrpjeli vrlo uvjerljiv poraz i još uvijek čekaju na prve ovosezonske bodove.