/Osijek slavio u regionalnom derbiju, poraz Nove Gradiške PRED RUKOMETAŠIMA 2.HRL SJEVER JE JOŠ JEDNO ZAVRŠNO KOLO I RASPLET U BORBI ZA OSTANAK
osijek đakovo rukomet yt

Novogradiščani su siguran putnik u niži razred bez obzira na poraz od Maksimira u 25.kolu dok će Đakovčani čekati rasplet u Ligi za ostanak te priželjkuju ispadanje Karlovca iz Premijerlige što znači da će i naredne sezone biti drugoligaš.

OSIJEK – ĐAKOVO  23:22 (11:9)

Osijek – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (Štivica).

OSIJEK: Kolar, Pavković, Hajduković, Kopić 2, Vuković 2, Lukac, Čičak, Kuže 1, Goluža 2, Bolanča 3, Barić 5, Grizelj 2, Horvat. Trener: Vedran Čurak.

Đakovo: Ostajmer, Novoselović, Šaravanja 6, Jukić, Jozipović 1, Ćurić 5, Šimić 1, Mandarić 4, Goluža, Bradarić, Tot, Jakšić 1, Klepo 1, Perković, Šestak 3, Perlić. Trener: Perica Martić.

Utakmicu bez rezultatskoga imperativa odigrali su Osječani i Đakovčani. Bila je to utakmica za prestiž u kojemu su mladi đakovački rukometaši odigrali solidnu utakmicu, ali su na kraju ipak parket Zrinjevca napustili pognute glave.

Na otvaranju utakmice Đakovčani su poveli 2:0, ali su Osječani napravili seriju i poveli 8:2. Do odlaska na odmor Đakovčani su uspjeli uhvatiti rezultatski priključak, ali su domaćini ipak u svlačionicu otišli s prednošću od dva pogotka (11:9).

U nastavku susreta, vodila se izjednačena borba u kojoj je sreća prevagnula na osječku stranu. Osječki golman Kolar obranio je nekoliko kontranapada đakovačkih napadača, a u 50.minuti Marin Bradarić „zaslužio“ je četiri minute kazne što su domaćini iskoristili i pobjegli na dva gola razlike. Đakovčani su pokušavali sustići osječku prednost, u posljednjoj minuti postigli su 22 pogodak i zaostatak smanjili na minus 1,u posljednjih dvadesetak sekundi zaigrali su presing, ali Osječani su uspjeli sačuvati loptu za svoju pobjedu.

U đakovačkim redovima solidnu partiju pružio je golman Boris Tot te dvojica mladih igrača Rok Mandarić i Boris Šestak koji su se pridružili Vedranu Šaravanji i Renatu Ćuriću, dvojici najboljih gostujućih strijelaca..

Do kraja prvenstva ostalo je još jedno kolo, đakovački rukometaši dočekuju momčad Medveščaka. To će biti utakmica bez imperativa jer Đakovčani sada pogledavaju u Ligu za opstanak o kojoj ovisi status đakovačkoga kluba. Ukoliko iz Lige za opstanak ispadne Karlovac, tada Đakovčani ostaju u ligu, ukoliko ispadne Gorica, tada će i Đakovčani u drugu ligu. Sljedeći vikend Gorica dočekuje Karlovac. U toj utakmici pobjednik ostaje u ligi, a poraženi seli u niži rang. (Miro Šola djakovo-sport.com)