/Osijek minimalno bolji od Rudeša MIRKO MARIĆ 10 GOLOM DONIO TRI BODA
Screenshot_2

Osijek minimalno bolji od Rudeša MIRKO MARIĆ 10 GOLOM DONIO TRI BODA

Nakon poraza na otvaranju proljetnog dijela sezone od splitskog Hajduka, nogometaši Osijeka danas su gostovali u Kranjčevićevoj gdje su upisali prvo proljetno slavlje protiv najlošije momčadi lige, Rudeša. Protiv Rudeša su Osječani odigrali jednu vrlo lošu, teško gledljivu utakmicu, ali i

RUDEŠ – OSIJEK 0:1 (0:0)

Strijelci:  0:1 Marić (49)

Rudeš: Banić, Šuto, Pantalon, Barić, Rožman, Pasariček, Halilović, Lisakovich (od 60 Boršić), Vuco (od 82 Soldo), Krajinović (od 67. Krajinović), Božić

Osijek: Malenica, Škorić, Gutieri, Grgić, Janža, Pušić, Ćavar (od 46. Boban), Bočkaj, Pilj (od 65. Kamenar), Henty (od 77. Lopa), Marić

Vrlo samozatajno je Osijek ušao u utakmicu, tek u 9. minuti prva naznaka nekakve prijetnje prema domaćim vratima kada je Grgić ušao s lijeva u kazneni prostor i pucao, ali samo do domaćeg bloka. Sljedeće uzbuđenje teku 17. minuti, Bočkaj je na asistenciju Pilja izbio sam u kazneni prostor domaćina, ali mu je kod udarca lopta prešla preko noge i završila daleko od gola. I u 25. minuti opasnost odlazi s desnog boka, Grgić povratnom loptom nalazi Hentya, ali njegov pokušaj je neprecizan. Minutu nakon toga precizan je Bočkaj iz daleka, ali domaći vratar Banić sjajnom paradom vadi loptu ispod grede. U nekoj sadržajnijoj utakmici pokušaj Ćavara iz 31. minute sigurno ne bi bio spomenut, ali s obzirom na ono što se događalo u prvom dijelu, evo zaslužuje da spomenemo da Banić niti s njim nije imao problema. Kao šlag na tortu nevjerojatno indolentne igre Bijelo plavih u prvom poluvremenu stigao je kazneni udarac za Rudeš u 41. minuti. Kao na ležernijem treningu domaćin se došetao do kaznenog prostora, a onda su Pušić i Malenica zajedničkim snagama napravili kazneni udarac. Marko Malenica je srećom sjajno reagirao, sebi na najbolji mogući način čestitao  25. rođendan i ostavio Osijek barem na nuli na poluvremenu.

U nastavku brz pogodak Osijeka koji je skinuo puno tereta s leđa Zekićeve momčadi. Rudeš je krenuo prema naprijed i izgubio loptu koja je došla do Marića na centru terena, a ovaj je povukao, iskoristio odlično odvlačenje protivnika od strane Bobana i prizemnim udarcem postigao svoj 10 prvenstveni pogodak čime se izjednačio na vrhu liste strijelaca s Andrićem. U 56. minuti i Boban dobro puca iz velike gužve, ali je uspio pogoditi samo Banića koji je sretno obranio nogom. U 70. minuti nova kontra Osijeka, ovoga puta u naslovnoj ulozi bio je Henty, i njega je pratio Boban kojem niti tamnoputi napadač Osijeka nije htio dodati, ali za razliku od Marića on nije napravio ništa, samo je ispratio loptu u gol-aut. Prva prijetnja na drugoj strani u 73 minuti, Ivan Božić je uspio proći i Malenicu, ali je otišao previše u stranu, pa se vratar Osijeka uspio vratiti i spasiti svoju mrežu dok se napadač Rudeša namjestio na udarac. Iako bi se očekivalo da će Osijek s Pušićem, Lopom, Kamenarom i Bočkajem na terenu bez problema kontrolirati igru i imati posjed to se nije događalo, kako je vrijeme odmicalo tako je Osijek izgledao lošije. U 84. mogao je Marić do drugog pogotka, ali Grgićev ubačaj sa 7-8 metara nije uspio skrenuti u gol iako je bio potpuno neometan. U sudačkom dodatku konačno jedna prava akcija Osijeka, Boban je na svojoj polovini uzeo loptu, odigrao dupli pas s Bočkajem koji mu je lijepo petom ostavio loptu i sjurio se u šesnaesterac gdje se i on odlučio na udarac umjesto na dodavanje prema Mariću ili Lopi u sredini pa se još jednom istaknuo domaći vratar.

Jedino pozitivno iz ovih 90 minuta su ta tri boda, ali igra Osijeka je bila iznimno loša. Jasno da je Rudeš nakon sedmice od Dinama bio čvrsto zatvoren, da je teško probiti takve momčadi, ali kod Osijeka nije postojala niti energija niti nekakva konkretna ideja kako do gola. Je se pokušavalo dugim loptama mijenjati stranu, ali je to jako loše funkcioniralo.