/Osijek pobjedom u Ivankovu zaključio sjajnu sezonu BEDEM JE POVEO NO PRVAK TREĆE HNL JE OKRENUO UTAKMICU U SVOJU KORIST
bedem osijek mv

U Ivankovu je unaprijed odigran susret između domaćeg Bedema i gostiju iz Osijeka koji nije imao pretjeran rezultatski značaj, a gost je na kraju upisao pobjedu kojom je zaključio sjajnu sezonu u kojoj su uzeli naslov prvaka te se plasirali u Drugu HNL. Svečarskom tonu pridružili su se i Osječani koji su dobili pehar od povjerenika Željka Bela kao i pioniri Bedema te Mario Lučić.

BEDEM-OSIJEK II 1.2 (1:2)

Ivankovo: Stadion “Grac” Gledatelja 200. Suci.Filip Hirš (Varaždin) 6,5 1.pomoćni: Siniša Fajfarić (Varaždin) 2.pomoćni:Miro Hantak (Vinica) 4.sudac:Ivan Menđušić (Vinkovci) Delegat: Stjepan Culek (Sveti Đurađ)

Strijelci: 1:0 Raić-Sudar u 5.min.(KU) 1:1 Pongračić  u 9.min. i 1:2 Pongračić u 33.min.

NK BEDEM: Marijanović 6,5 Babić 6 Validžić 6 Božić 6,5 Borko 6 Vuksanović 6,5 Raić-Sudar 7,5 (od.62.min.Stojić 6) Tustonjić 6,5 Stojanović 6 Ujvari 6 (od 68.min.Mesić 6) i Galičić 6 (od 80.min. Pintarić-) Trener:Jure Jurić 6

NK OSIJEK II: Barešić 7 Pavičić 6 (od 32.min. Soldić 7) Šalinović 7 Čikvar 7,5 Magdić 7 Lišnić 7 Pongračić 7,5  Mišković 6,5 (od 46.min. Ilić 7) Šutalo 6 Rajić 7i Juranović 7,5. Trener:Dino Skender 7,5

Žuti kartoni: Bedem: Babić i Stojanović Osijek II:Rajić. Crvenih kartona nije bilo.

Igrač utakmice:Josip Raić-Sudar (Bedem)

Sve je danas bilo u imenu i prezimenu Josip Raić-Sudar. Počelo je u predstavljanju i slikanju njegovih (Bedemovih) pionira koji su osvojili pokal kao prvaci u svojoj kategoriji pri NS Vinkovci.Potom je Davor Majstorović predsjednik U.O.NK Bedem uručio  cvijeće i uramljeni dres sa brojem 10 kapetanu Josipu Raić-Sudar koji se ovom utakmicom oprostio od igranja u prvom timu NK Bedem. Od igranja u Bedemovu dresu oprostio se i Mario Lučić pa je i njemu Predsjednik Majstorović uručio cvijeće i uramljeni dres sa brojem 4. Raić-Sudar ostaje u Bedemu kao koordinator škole nogometa, a Mario Lučić svoju aktivnu karijeru će najvjerojatnije  završiti u rodnim Starim Jankovcima u NK HAŠK SOKOL.

raić sudar mv

Potom je na red došao i povjerenik 3.HNL-sjeveroistok gospodin Željko Bel koji je kapetanu ekipe Osijek II Mihaelu Pongračiću uručio veliki pokal za osvojeno prvo mjesto kojim su stekli drugoligaški status u narednoj sezoni.Nakon tih protokolarnih zbivanja utakmica je mogla početi.I počela je više nego dobro po Bedem. Naime,već u 5.minuti Šutalo je neoprezno srušio u svom kazenenom prostoru brzonogog Vuksanovića, a sudac Hirš bez dvoumljenja je pokazao na penal za Bedem kojeg je izveo zna se tko, kapetan Josip Raić-Sudar pucajući nisko po zemlji u desnu stranu Barešićev gola koji otišao u lijevu za 1:0. Bio je to oproštajni i zadnji pogodak Raić-Sudara, za koji je dobio veliki pljesak od svih gledatelja.Samo četiri minute kasnije Osijek II je poravnao i to poslije dodavanja Juranovića sa lijeve strane za Pongračića koji sa  5 metara sam i neometan šalje loptu u Bedemovu mrežu za 1:1.

U 33.minuti Osječani izvode dobar prodor po desnoj strani preko Čikvara koji idealno pronalazi  na drugoj strani u petercu domaćih Pongračića koji sa 2-3 metra lagano plasira loptu u Marijanovićevu mrežu za 1:2.Do kraja poluvremena bilježimo u 43.min. krasan centrašut Soldića  u domaći 16-terac na glavu Miškovića koji loptu šalje pored gola.U nastavku prvo Vuksanović u 55.minuti dobro puca sa 8 metara ali pogađa malu mrežu sa vanjske strane. Tri minute potom gostima je opravdano poništen pogodak zbog zaleđa. Igrala se 62.minuta, a kako je i najavio scenarij kako  Ivankovčanima tako  i na portaliima te FB stranicama Josip Raić-Sudar je izašao iz igre, a kapetansku traku predao svom nasljedniku Ivanu Validžiću.

Igrala se 73.minuti u kojoj je Vuksanović lijepo pronašao usamljenog Galičića u 16-tercu gostiju koji se nije najbolje snašao jer pucao za otezanjem pa mu je Barešić loptu izbio ispod grede u kutni udarac.Do promjene rezultata nije došlo ni u 74.minuti kada je Juranović s 28 metara pogodio Bedemovu gredu pa je ostalo 1:2 rezultat iz prvog poluvremena dovoljno da Osječani otiđu kući veseli i razdrgani s prekrasnog Ivankovačkog travnjaka na kojem su se radovali i prije dva tjedna kad su osvojili i Hrvatski KUP u juniorskoj kategoriji.Sve čestitke idu Osječanima na ostvarenim uspjesima, ali i igračima Bedema koji su svojim vrlo dobrim plasmanom priuštili Ivankovčanima gledanje trećeligaškog nogometa i u narednoj sezoni. (Anto Borić)