/Osijek minimalno bolji od Hajduka DERBI 6. KOLA PRVE HRVATSKE NOGOMETNE LIGE
68975144_10158747691688852_4694167141610422272_n

Osijek minimalno bolji od Hajduka DERBI 6. KOLA PRVE HRVATSKE NOGOMETNE LIGE

Danas je na Gradskom vrtu odigran veliki derbi 6. kola 1. HNL između Osijeka i splitskog Hajduka. Bila je to vrlo dobra nogometna predstava u kojoj su i jedni i drugi tražili pobjedu, a na kraju ju je Skenderovoj momčadi osigurao Antonio Mance golom u prvom dijelu utakmice.

OSIJEK – HAJDUK 1:0 (1:0)

Osijek, stadion Gradski vrt, 6000 gledatelja

Sudac: Igor Pajač, pomoćnici: Bojan Zobenica, Vedran Đurak

Strijelci: 1:0 Mance (34),

Osijek: Ivušić, Kleinheisler, Majstorović, Mance, Bočkaj, Šorša, Žaper, Škorić, Marić, Pilj, Šutalo

Trener: Dino Skender

Hajduk: Ljubić, Hamza, Nejašmić, Simić, Caktaš, Eduok, Juranović, Jairo, Kalik, Dolček, Ismajli

Trener Damir Burić

Jako dobra nogometna predstava u Gradskom vrtu u prvih 45 minuta. Hajduk je krenuo sjajnom prilikom Jaira koju je sretno i spretno nogom u gredu skrenuo Ivušić. Bolji je bio Hajduk u otvaranju, ali kako je vrijeme odmicalo tako se Skenderova momčad dizala i postajala sve bolja i opasnija po Ljubića. Sjajnu priliku Manceu stvorio je razigrani Pilj, no napadač Bijeloplavih otišao je suviše lijevo pa je uspio pogoditi samo vanjsku stranu mreže. Nešto kasnije Osijek krade loptu na polovini Bilih, Marić gura do Mancea koji ovoga puta dobro puca, ali vratar Hajduka čudesno skreće u korner. Treća sreća, rekao bi Mance koji je u 34. minuti konačno matirao protivničkog golmana, sam je oduzeo loptu, dao Šorši koji ga pronalazi povratnom loptom i to je konačno 1:0! Do odmora još jedna velika prilika za Bijelo plave, Bočkaj je poslužio Marića koji nije bio precizan iz dobre situacije!

U drugom poluvremenu ipak nešto sporiji ritam utakmice, ponajviše zahvaljujući Osijeku koji se zadovoljio vodstvom i vrlo rano se odlučio braniti stečenu prednost. I radio je to vrlo dobro, nisu Splićani imali puno prigoda, najbolja je bila nakon prekida kada je Nejašmićev udarac glavom zaustavio Žaper, a pokušaj istog igrača, praktično na isti način jednom je sjajnom paradom izvukao Ivušić. Osijeku se otvaralo puno prostora ali ga nije pretjerano dobro koristio, kontra Bijelo plavih može i mora izgledati puno bolje. Na kraju bi se moglo zaključiti da je Osijek bio bolji za taj jedan gol upravo zahvaljujući dominaciji u periodu kada je Mance i matirao Ljubića.

Iznimno vrijedna pobjeda Osijeka kojom je ulovio priključak s vrhom, ako znamo da je sada odradio sva tri velika derbija plus gostovanje u Gorici perspektiva izgleda vrlo ugodno i vjerujemo da će Bijelo plavi vrlo brzo učvrstiti svoj položaj na vrhu ljestvice.